Meniu
Prenumerata

sekmadienis, birželio 4 d.


Rusija kritikuoja JAV poziciją dėl Juodkalnijos ir NATO
BNS
Iš dešinės: NATO Generalinis sekretorius Jensas Stoltenbergas ir Juodkalnijos Užsienio reikalų ministras Igoris Lukšičius (AP nuotr.).

Rusijos užsienio reikalų ministerija ketvirtadienį JAV pritarimą Juodkalnijos stojimui į NATO pavadino „labai klaidingu“, Europą skaldančiu žingsniu.

JAV prezidento Donaldo Trumpo antradienio sprendimas pasirašyti šios Balkanų valstybės stojimą į NATO „atspindi konfrontacijos Europos žemyne logiką ir kuria naujas dalijamąsias linijas“, sakoma ministerijos pareiškime. „Kursą Juodkalnijos įtraukimo į NATO link laikome labai klaidingu, iš esmės prieštaraujančiu šios šalies žmonių interesams ir kenkiančiu stabilumui Balkanuose ir visoje Europoje“, – sakoma jame. Pareiškime priduriama, kad stojimas buvo primestas Juodkalnijai per „marionetines nevyriausybines organizacijas“, kurios siekia „sukurti visuomenės paramos vienašališkai Juodkalnijos valdžios politikai iliuziją“. Prie Adrijos jūros esančioje Juodkalnijoje gyvena daugiausia slavai ortodoksai ir Maskva ilgai laikė šią šalį patenkančia į jos įtakos zoną.
Prie Adrijos jūros esančioje Juodkalnijoje gyvena daugiausia slavai ortodoksai ir Maskva ilgai laikė šią šalį patenkančia į jos įtakos zoną.
Baltieji rūmai trečiadienį apkaltino Maskvą stovint už bandymo įvykdyti perversmą per spalį įvykusius Juodkalnijos rinkimus, dėl kurio praėjusį mėnesį buvo įkalinta serbų nacionalistų grupė. Šalis NATO nare tikisi tapti vėliau šiais metais. Tai sustiprintų bloko pozicijas Balkanuose. Graikija, Kroatija ir Albanija jau yra Aljanso narės. Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama.
2017 04 13 18:42
Spausdinti