Meniu
Prenumerata

ketvirtadienis, liepos 7 d.


BALTIJOS ŠALYS IR RUSIJA
Rusijos Dūma gali svarstyti Estijos ir Latvijos nepriklausomybės pripažinimo atšaukimą
BNS

Rusijos Valstybės Dūma, šiuo metu svarstanti Lietuvos nepriklausomybės pripažinimo atšaukimą, vėliau galėtų atšaukti ir Estijos, Latvijos bei Ukrainos nepriklausomybės pripažinimą, antradienį pranešė naujienų svetainė Gazeta.ru, remdamasi Dūmos deputatu Jevgenijumi Fiodorovu.

„Yra virtinė priežasčių, kodėl Lietuva turėtų būti pirmoji šiame sąraše. Kai mechanizmas bus sukurtas, taip pat galėsime jį naudoti dėl kitų NATO teritorijų. Ir ne tik NATO. Ukraina, pavyzdžiui, taip pat neteisėtai paliko Sovietų Sąjungą“, – propagandiniam kanalui „Sputnik Latvija“ sakė J. Fiodorovas, priklausantis partijai „Vieningoji Rusija“.

Anot jo, nuo Lietuvos pradėta todėl, kad joje yra „konkreti teritorinė problema“, susijusi su 1990 metų įstatymu „Dėl procedūros klausimams, kylantiems respublikoms pasitraukiant iš SSRS, spręsti“.

J. Fiodorovas paminėjo Vilnių, Klaipėdą, Ignalinos atominę elektrinę ir taip pat pareiškė, kad Lietuva yra „NATO vartai Pabaltijyje“, „pavojingesnė Rusijos Federacijai dėl... Kaliningrado srities ir priešpriešos su NATO ir JAV“.

„Mes, kaip teisinė Sovietų Sąjungos įpėdinė, turime teisę apibrėžti juos kaip konfliktinius, ginčytinus. Tai taikoma ne visoms teritorijoms. Jei šalys nekelia grėsmės, su jomis nieko nekeisime – kaip ir anksčiau bus taika ir draugystė“, – sakė J. Fiodorovas.

Lietuvos užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis J. Fiodorovo iniciatyvą yra pavadinęs tiesiogine grėsme Lietuvai.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama

2022 06 14 14:49
Spausdinti