Meniu
Prenumerata

pirmadienis, sausio 30 d.


Rusijos parlamentas pritarė daugiau nei 4500 Maskvos „chruščiovkių“ griovimui
BNS
(Pixabay nuotr.).

1,6 mln. Maskvos gyventojų turės persikelti, nusprendė Rusijos parlamentas. Šį trečiadienį priėmus įstatymo projektą, leista nugriauti tūkstančius sovietininio laikotarpio mažo aukštingumo daugiabučių.

Valstybės Dūma šį įstatymą priėmė triuškinama balsų dauguma. Kai vyko balsavimas, prie parlamento susirinkę dešimtys protestuotojų skandavo „Gėda!“ Kelis protestuotojus pareigūnai nusivedė į policijos mašiną. Šis prieštaringai vertinamas įstatymas leis Maskvos miesto dūmai nugriauti ištisus sostinės kvartalus, apstatytus 1957–1968 metais pagal tipinius projektus pastatytais blokiniais namais. Iš viso planuojama nugriauti daugiau nei 4 500 daugiabučių.
Šis gyvenamojo būsto renovacijos projektas, kuris neabejotinai yra didžiausio masto iš visų, iki šiol vykdytų Rusijoje, papiktino ir išgąsdino daugelį sostinės gyventojų.
Šis gyvenamojo būsto renovacijos projektas, kuris neabejotinai yra didžiausio masto iš visų, iki šiol vykdytų Rusijoje, papiktino ir išgąsdino daugelį sostinės gyventojų. Maskviečiai laiko šiuos planus jų konstitucinių teisių pažeidimu ir klastinga schema, kuria siekiama iškeldinti žmones iš gausiai apželdintų rajonų į aukštuminius pastatus miesto pakraščiuose. Maskvos Dūma savo ruožtu tvirtina, kad vadinamosios chruščiovkės yra smarkiai pasenusios, o jų priežiūra – per brangi. Praėjusį mėnesį tūkstančiai žmonių išėjo į gatves protestuoti prie šiuos planus. Šie neramumai laikomi didžiausiu nepolitiniu protestu sostinėje per daugelį metų. Įstatymo projektas įsigalios, kai jį patvirtins parlamento aukštieji rūmai ir pasirašys prezidentas Vladimiras Putinas. Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama.
2017 06 14 16:48
Spausdinti