Meniu
Prenumerata

ketvirtadienis, liepos 7 d.


SAUGUMAS
Rytų ir Vidurio Europos šalių gynybos ministrai sieks NATO rytinio pakraščio sustiprinimo
BNS
Irmantas Gelūnas/BNS
Arvydas Anušauskas.

Krašto apsaugos ministras Arvydas Anušauskas su Rytų ir Vidurio Europos šalių gynybos ministrais sutarė vieningai siekti, kad birželį Madride vyksiančiame NATO viršūnių susitikime būtų priimti esminiai sprendimai dėl NATO rytinio pakraščio sustiprinimo.

A. Anušausko teigimu, Bukarešto devintuko šalys sutaria, kad NATO turi priimti sprendimus dėl konkrečių ilgalaikės trukmės priemonių, pranešė ministerija.

„Raginame toliau stiprinti Aljanso atgrasymo ir gynybos pozicijas kuriant veiksmingą priešakinę gynybą visame NATO rytiniame flange, įskaitant atitinkamą Aljanso karinio buvimo didinimą, atsižvelgiant į regioninius ypatumus ir politiką“, – sakė ministras pirmadienį dalyvavęs nuotoliniame Bukarešto devintuko gynybos ministrų susitikime.

Susitikime Bulgarijos, Čekijos, Estijos, Latvijos, Lietuvos, Lenkijos, Rumunijos, Slovakijos ir Vengrijos gynybos ministrai aptarė regioninio saugumo situaciją, NATO ir Europos Sąjungos vaidmenį remiant Ukrainą bei naująją NATO strateginę koncepciją. Svečių teisėmis susitikime dalyvavo ir JAV, Jungtinės Karalystės bei NATO atstovai.

Bukarešto devintukas – devynių Rytų ir Vidurio Europos šalių dialogo ir bendradarbiavimo platforma, kurią inicijavo Lenkija ir Rumunija, siekdamos stiprinti euroatlantinį saugumą.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama.

2022 06 06 19:56
Spausdinti