Meniu
Prenumerata

pirmadienis, rugsėjo 26 d.


VYRIAUSYBĖ
S. Skvernelio patarėjas S. Malinauskas traukiasi iš pareigų
BNS
Fotobankas
Skirmantas Malinauskas.

Premjero Sauliaus Skvernelio patarėjas Skirmantas Malinauskas traukiasi iš šių pareigų.

Jis žurnalistams pareiškė taip nusprendęs po konflikto su sveikatos apsaugos ministru Aurelijumi Veryga, kai šis paprašė premjero S. Malinauską nušalinti nuo komunikacijos grupės dėl koronaviruso situacijos. Patarėju jis nebedribs nuo penktadienio. 

„Ministras mane informavo, kad informuotas ir premjeras, kad esu nušalinamas, jis pageidautų, kad būtų kitas visuomenės informavimo grupės vadovas. Suprantu, kad tai yra diskrecija koordinavimo grupės vadovo, jis tokius sprendimus priima“, – žurnalistams Vyriausybėje ketvirtadienį sakė S. Malinauskas.

Pranešime teigiama, kad ministras pirmininkas neturi jokių priekaištų savo komandos nariui, dėkoja jam už nuveiktus reikšmingus darbus įvairiose srityse ir linki sėkmės. „Esu dėkingas S. Skverneliui už pasitikėjimą. Visada jį rėmiau ir remsiu. Esu dėkingas už galimybę dirbti jo komandoje. Susiklosčius aplinkybėms priėmiau sprendimą, kurį turėjau priimti“, pranešime teigė S. Malinauskas.

„Aš tai vertinu kaip nepasitikėjimą ir lygiai taip pat traukiuosi iš ministro pirmininko patarėjo pareigų (...), informavau vakar ministrą pirmininką, kad apie tai svarstau. Bet kai šiandien išgirdau, kad situacijų koordinavimo centro vadovas priėmė sprendimą už mane, jog norėtų, kad aš traukčiausi, nebematau prasmės trukdyti“, – pridūrė jis.

A. Veryga, vadovaujantis Ekstremaliųjų situacijų operacijų centrui, sako paprašęs premjero nušalinti S. Malinauską nuo koronaviruso informavimo grupės, nes šis nederino su juo komunikacijos.

„Komunikacija turi būti derinama su ekstremalios situacijos operacijų vadovu, ji nebuvo su derinama su manimi, tai reiškia, aš negalėdavau žinoti ir tinkamai reaguoti į tam tikras viešas žinutes. Deja, jos išeidavo be mano žinios. Manau, taip negali būti. Taip, asmeninės žinutės“, – sakė ministras. 

Trečiadienį S. Malinauskas feisbuke įspėjo, jog trauksis iš pareigų, jei dėl biurokratinių trikdžių šalies įmonėms artimiausiu metu nebus leista gaminti dezinfekcinio skysčio, nes jo trūksta parduotuvėse, kai kurioms švietimo įstaigoms. A. Veryga patikino, kad leidimai įmonėms bus suteikti artimiausiu metu, tad rinkoje skystis atsiras – gydymo įstaigoms, pasak jo, skysčio užtenka, ministerija artimiausiu metu taip pat planuoja įsigyti dezinfekavimo priemonių, kad turėtų jų rezervą įstaigoms prireikus.

„Tikiuosi, kad sprendimai virs realiais darbais. Tiesiog, jei pamatysite kitą savaitę parduotuvėse, viešosiose įstaigose tą skystį rankoms, žinokite, kad viskas yra gerai, yra už ką pagirti ministrą. Bet jeigu to nebus, aš manau, kad tiesiog politikai visi turėtų prisiimti atsakomybę“, – sakė S. Malinauskas.

S. Malinauskas premjero patarėju kovos su korupcija, ryšių su parlamentu ir strateginės komunikacijos klausimais pradėjo dirbti 2017 metų liepą.

Jis taip pat ėjo į prezidento postą kandidatavusio S. Skvernelio rinkimų štabo komunikacijos vadovo pareigas.

Prieš tapdamas premjero patarėju penkerius metus S. Malinauskas dirbo naujienų portale 15min.lt, kur rašė verslo temomis, o paskutinius dvejus metus dirbo 15min.lt žurnalistinių tyrimų skyriuje.

Prieš tai S. Malinauskas buvo laidų redaktoriumi radijo stotyje „Žinių radijas“, ėjo žurnalisto, rinkodaros specialisto pareigas „Respublikos leidinių grupėje“.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama

2020 03 05 10:46
Spausdinti