Meniu
Prenumerata

trečiadienis, rugpjūčio 17 d.


COVID-19
S. Skvernelis: karantinas turėjo pasibaigti gerokai anksčiau
BNS
Fotobankas
S. Skvernelis.

Seimo opozicijos lyderis, buvęs premjeras Saulius Skvernelis sako, kad dėl COVID-19 pandemijos ilgiau nei pusę metų galiojęs antrasis karantinas turėjo pasibaigti gerokai anksčiau. Tačiau jis sako pritariantis sprendimams dėl likusių minimalių ribojimų.

„Valdžia pertempė su karantino režimu, tikrai be jokių argumentų. Ir dabar žmonės nejaučia, kur čia tas skirtumas yra. Taip, karantinas turėjo pasibaigti gerokai anksčiau, o ekstremaliosios situacijos režimas išlieka, nes pandemija nepasibaigusi“, – penktadienį Žinių radijui sakė S. Skvernelis.

Jis taip atsakė paklaustas, kodėl žmonėms gali būti sunku susigaudyti dėl ribojimų baigiant karantiną ir liekant ekstremaliosios situacijos režime.

Vis dėlto, jis teigė palaikantis galiojančius minimalius ribojimus ekstremaliosios situacijos metu.

„Ekstremaliosios situacijos režimo metu gali būti įvedami vieni ar kiti, tai viskas natūralu. Mes irgi, kai baigėsi karantinas, tikrai buvo būtinybė jį pabaigti, bet ekstremalioji situacija išliko ir ji nebuvo pabaigta, nes pandemija kol kas nepasikeitė“, – teigė parlamentaras.

„Sąlygos kitokios, bet tam tikri ribojimai turi likti – absoliučiai nematau čia problemų, nes tai yra minimalu ir tikrai dėl mūsų visų saugumo“, – pridūrė jis.

Jis taip pat pripažino, kad pernai, dar dirbant jo vadovaujamai Vyriausybei, COVID-19 situacija vasarą buvo geresnė.

„Be abejo, ji buvo geresnė. Juo labiau, kad susirgimų skaičius buvo visiškai kitoks“, – kalbėjo S. Skvernelis.

Nuo pernai lapkričio paskelbtas antrasis karantinas baigė galioti liepos 1 dieną, tačiau dalis ribojimų, tokių kaip kaukių dėvėjimas uždarose erdvėse, išliko. Atsisakyta bendravimo apribojimų bei reikalavimų dėl žmonių skaičiaus ar ploto parduotuvėse ir kitų.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama

2021 07 02 09:33
Spausdinti