Meniu
Prenumerata

pirmadienis, rugsėjo 26 d.


SEIMAS
S. Skvernelis nebalsuos už naujosios Vyriausybės programą
BNS
Fotobankas
Anksčiau S. Skvernelis teigė, kad numatytas Vyriausybės veiklos tęstinumas yra teigiamas ženklas.

Kadenciją baigiantis premjeras Saulius Skvernelis teigia negalintis balsuoti už centro dešinės Vyriausybės programą, nes tai reikštų politinės atsakomybės prisiėmimą už ją.

„Vyriausybės programos patvirtinimas ar pritarimas jai reiškia, kad tos politinės jėgos, Seimo nariai prisiima visišką politinę atsakomybę už Vyriausybę, už Vyriausybės personalinę sudėtį ir už Vyriausybės darbus. Turbūt būtų keista, jeigu opozicija balsuotų ir prisiimtų politinę atsakomybę už pozicijos Vyriausybę“, – penktadienį Seime žurnalistams sakė jis.

Anksčiau kadenciją baigiantis premjeras yra teigęs, kad aštuonioliktosios Vyriausybės programoje rado nemažai sutapimų su savo Vyriausybės darbais.

S. Skvernelis penktadienį teigė, jog gerai, kad Vyriausybės veiklos tęstinumas yra numatytas.

Jis taip pat sakė, jog ateityje tikrai bus projektų, kuriuos teiks naujoji Vyriausybė ir už kuriuos jis balsuos Seime.

„Manau, kad tikrai bus ne vienas teisės aktas, kuriam mes ir pritarsime. Nėra taip, kad viskam, ką teiks aštuoniolikta Vyriausybė, nepalaikysime, tikrai nebus taip“, – sakė S. Skvernelis.

Opozicija naujos Vyriausybės programoje pasigenda nuo šeimos vertybių iki ambicijų

Opozicijos atstovai naujos centro dešinės Vyriausybės programoje pasigenda nuo šeimos vertybių iki ambicijų.

Didžiausia opozicinė Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcija paskelbė nepritarsianti Vyriausybės programai, nes nesutinka prisiimti atsakomybės už naujo Ministrų kabineto ketverių metų darbą.

„Frakcijos nuomone, teikiama programa yra deklaratyvi ir stokoja konkretumo, taip pat jai trūksta vertybinio pagrindo. Mus ypač neramina tai, kad programoje visiškai nėra tokios sąvokos kaip gerovės valstybė, išskyrus vieną sakinį. (...) Mums kyla klausimas, kiek atsakomybės už piliečių gerovę prisiims valstybė, kuris prioritetas – konservatyvusis ar liberalusis – galiausiai bus pasirinktas“, – sakė „valstiečių“ seniūnė Aušrinė Norkienė.

„Mus neramina, kad Vyriausybės programoje tolstama nuo tradicinių šeimos, bendruomenių vertybių, tautinės tapatybės puoselėjimo, ypač pasigendame dėmesio šeimai“, – sakė A. Norkienė.

Opozicinės Lietuvos socialdemokratų partijos vadovas Gintautas Paluckas sakė, kad programai trūksta vientisumo ir matyti, kad atskiras jos dalis rengė konservatoriai, kitas – liberalai.

„Ši Vyriausybės programa pateikta ir išnagrinėtą skersai išilgai, yra pavadinta eklektiška, kakofoniška ir panašiai, ir iš tiesų jai trūksta nuoseklumo ir išsamumo. Ji kaip koks frankenšteinas susiūtas iš atskirų partijų nuostatų, ir tai labai gerai matosi“, – kalbėjo G. Paluckas.

Jis taip pat pristatė alternatyvios Socialdemokratų partijos parengtos programos nuostatas ir kvietė parlamentarus jungtis prie paramos šiai programai, joje akcentavo švietimo svarbą, lygias galimybes visiems vaikams, solidarius mokesčius, žaliąjį susitarimą „tarp miesto ir kaimo“.

Opozicinės Darbo partijos frakcijos seniūnas Vigilijus Jukna teigė, kad centro dešinės ir „darbiečių“ programose „galima įžvelgti panašumų“, tačiau Darbo partijos nuostatos, anot jo, ambicingesnės ir konkretesnės.

„Vyriausybės programoje taip pat galima įžvelgti kai kurių panašumų, bet mūsų programa agresyvesnė ir ji atneštų daugiau naudos šaliai. ypatingai efektyvesnė mūsų programa investicinės aplinkos kūrime, regioninėje politikoje, socialinėje politikoje motyvuojančia dirbti, o ne užsiiminėti neuždirbtų gėrybių dalinime“, – sakė V. Jukna.

Bet jis sakė, kad „darbiečiai“ pasiryžę padėti valdantiesiems padėti įgyvendinti jų programą, jei centro dešinė atsižvelgs į jų siūlymus, ir būdami „konstruktyvi opozicija netrukdys jos priėmimui“ susilaikydami balsavime.

Seimo narių Mišrios grupės seniūnė, Lietuvos lenkų rinkimų akcijos-Krikščioniškų šeimų sąjungos atstovė Rita Tamašunienė sakė, kad grupė vienija skirtingo politinio spektro Seimo narius, todėl jos nariai balsuos laisvai.

Seimas penktadienį per nenumatytą posėdį ketina tvirtinti aštuonioliktosios Vyriausybės programą ir priimti ministrų priesaikas. Po šios procedūros naujoji Vyriausybė gaus įgaliojimus veikti. 

Ingridos Šimonytės vadovaujamą Vyriausybę suformavo centro dešinės politinės jėgos: Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai, Liberalų sąjūdis ir Laisvės partija.

Paskirtoji premjerė sako, kad jos Vyriausybė nedarys revoliucijų, o sieks diskusijomis ir žiniomis grįstų sprendimų. Ji žadėjo, kad kadencijos pradžioje inicijuos nacionalinį susitarimą dėl švietimo.

Naujoji valdžia žada modernizuoti ekonomiką, socialinę atskirtį ketinama mažinti gerinant socialinių paslaugų prieinamumą, didesnį dėmesį skirti vienišiems pensininkams ir vienišoms motinoms.

Vos gavusi įgaliojimus premjerė taip pat žada nedelsdama sukviesti ekspertus tartis dėl griežtesnių karantino priemonių suvaldyti koronaviruso pandemijos plitimą.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama

2020 12 11 11:00
Spausdinti