Meniu
Prenumerata

šeštadienis, balandžio 20 d.


NACIONALINIAI PINIGAI
Š. Stepukonio veiklą tiriantis Europos deleguotasis prokuroras: tyrimo metu atlikta ne mažiau kaip 15 kratų
ELTA
ELTA
Šarūnas Stepukonis.

Europos deleguotasis prokuroras Darius Karčinskas sako, kad praėjusią savaitę vykdant ikiteisminį tyrimą dėl buvusio „BaltCap“ partnerio Šarūno Stepukonio veiklos buvo atlikta bent 15 kratų.

„Pareiškus įtarimus Š. Stepukoniui, jo buvimo vieta buvo nežinoma. Buvo paskelbta jo paieška, š. m. vasario 10 d. jis buvo sulaikytas. Suėmimo terminas baigiasi vasario 24 d. Suradus Š. Stepukonį, tyrimas orientuotas dviem kryptimis – aplinkybių išaiškinimui ir pasisavinto turto suradimui, jo įšaldymui“, – pirmadienį Finansinių nusikaltimų tyrimų tarnybos (FNTT) surengtoje spaudos konferencijoje teigė D. Karčinskas.

„Vien per praeitą savaitę buvo atlikta ne mažiau kaip 15 kratų tiek Lietuvoje, tiek Estijoje. (...) Apie esminius sprendimus informuosime visuomenę“, – kalbėjo jis.

Parengė operacijų srautų vizualizaciją

Lietuvos banko Finansinių paslaugų ir rinkų priežiūros departamento direktorius Vaidas Cibas sakė, kad jie jau yra parengę Š. Stepukonio sąskaitos operacijų srautų vizualizaciją.

„Ji labai aiškiai parodo pinigų srautus ir sąsajas tarp Š. Stepukonio ir įvairių asmenų“, – spaudos konferencijoje sakė jis.

V. Cibas dar pridūrė, jog 2022 m. gegužės pradžioje iš „Payseros“ gauta informacija apie Š. Stepukonio operacijas buvo tik apie vieną epizodą, kuris įvyko 2022 m. balandžio mėnesį, ir apie kurį buvo informuota FNTT.

„2024 m. vasarį „Payseros“ paprašėme informacijos apie Š. Stepukonio sąskaitas, nes norėjome atlikti jo sąskaitų analizę ir „Payseros“ veiksmus šių sąskaitų atžvilgiu. Š. Stepukonio sąskaitos analizė baigta, kurios išvadomis jau pasidalinome su FNTT, „Paysera“ taip pat informuota apie mūsų atlikta analizę“, – sakė jis.

V. Cibas taip pat priminė, jog Lietuvos bankas ne kartą tikrino „Payseros“ pasirengimą ir gebėjimą užtikrinti pinigų plovimo ir teroristų finansavimo prevenciją.

„Tikrinimo metu buvo nustatyta visa aibė pažeidimų, teiktos rekomendacijos, nurodymai, skirtos baudos, kurių suma – per 400 tūkst. eurų“, – sakė jis.

ELTA primena, kad „BaltCap“ šiuo metu susiduria su reputacijos problemomis, po to, kai pernai lapkritį nutraukė sutartį su buvusiu „BaltCap Infrastructure Fund“ partneriu Š. Stepukoniu. Jis įtariamas pasisavinęs apie 40 mln. eurų, bent dalį kurių galėjo pralošti kazino.

Praėjusią savaitę pranešta, kad Š. Stepukonis buvo sulaikytas Vilniuje, teismas leido jį suimti iki vasario 24 d.

Anksčiau skelbta, kad Vilniaus apygardos prokuratūra dar 2022 metais buvo pradėjusi ikiteisminį tyrimą iš bendrovės „Paysera LT“ gavus informacijos apie į Š. Stepukonio sąskaitą iš Lenkijos įmonės pervestus 3,9 mln. eurų. Pasak prokuratūros, tada nustatyta, kad pinigai buvo pervesti vykdant akcijų pardavimo sandorį, tad tyrimas nutrauktas, tačiau šiuo metu jis yra atnaujintas.

Tyrimą dėl Š. Stepukonio veiklos kontroliuoja Europos Prokuratūra, jį atlikti pavesta FNTT.

2024 02 19 11:23
Spausdinti