Meniu
Prenumerata

penktadienis, liepos 12 d.


VAKCINACIJA
SAM įteisino sprendimą skiepyti nuo COVID-19 sustiprinamąja doze
BNS
Fotobankas
Vakcinos nuo COVID-19.

Ministerija įteisino sprendimą skiepyti tam tikras gyventojų grupes nuo COVID-19 sustiprinamąja doze.

„Ministerija įteisino sprendimą“, – BNS antradienio rytą informavo sveikatos apsaugos ministro atstovė spaudai Aistė Šuksta.

„Vakar vakare baigėme galutinai derinti pagal pastabas dokumentą ir išleidome. Tai reiškia, kad nuo šiandien pastiprinančiai, trečiajai dozei galima registruotis tiek per koronastop.lt, tiek telefonu 1808“, – LRT radijui antradienio rytą patvirtino ir sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys.

Jis LRT televizijai dar pirmadienį teigė, kad pats skiepijimas prasidės rugsėjo viduryje.

Sustiprinamąja doze bus skiepijami sveikatos apsaugos sistemoje, slaugos ir globos įstaigose dirbantys žmonės, taip pat vyresni nei 65 metų gyventojai. Skiepytis bus galima tik praėjus ne mažiau nei pusmečiui nuo vakcinacijos pagal pilną schemą.

Gyventojai bus skiepijami „Pfizer“ ir „Moderna“ vakcinomis.

Gyventojų revakcinacija pradedama atlikus mokslinius tyrimus, parodžiusius, kad po pusmečio po skiepijimosi koronaviruso antikūnų kiekis organizme smarkiai sumažėja.

A. Dulkio teigimu, svarstoma, kad ilgainiui visi skiepytis galintys gyventojai bus revakcinuojami.

„Nacionaliniu lygmeniu buvo atlikti trys tyrimai, būtent tų grupių žmonių, kurie nuo gruodžio 27 dienos praėjusių metų pirmieji ir buvo skiepyti. Būtent tie tyrimai parodė, kad praėjus šešiems mėnesiams po antrosios dozės labai ryškiai yra sumažėjusi apsauga. Tai reiškia, kad panašu, kad analogiškai galėsime ekstrapoliuoti tą skiepijimą ir į kitas grupes. Pasitarsime su mokslininkais, ekspertais, galbūt čia reikės ir kažką papildomo atlikti“, – LRT radijui sakė ministras.

Vilniaus universiteto Medicinos fakulteto profesorė Aurelija Žvirblienė LRT radijui teigė, kad ateityje COVID-19 skiepai gali tapti periodiniais, o asmenys, ypač jauni žmonės, galėtų būti revakcinuojami nebūtinai kasmet, o ir kas dvejus-trejus metus.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama

2021 09 07 08:09
Spausdinti