Meniu
Prenumerata

trečiadienis, vasario 21 d.


KARANTINAS
SAM patekimą į savivaldybes siūlo riboti tris paras
BNS
Pixabay

Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) siūlo Vyriausybei riboti gyventojų patekimą į kitų savivaldybių miestus ir miestelius šventiniu metu nuo penktadienio 20 val. iki pirmadienio 20 val. vakaro.

Nutarimo dėl karantino šalyje pakeitimuose, kuriuos trečiadienį turi tvirtinti Vyriausybė, numatyta, jog ribojimai nebus taikomi, kai vykstama dėl artimųjų giminaičių mirties, sunkios ligos ar nelaimės, darbo reikalais, kai darbo vieta yra kitoje savivaldybėje, ar teikiant būtiną medicininę pagalbą. Taip pat draudimai negalios gyventojams, jei jie vyksta į kitą nei savo gyvenamąją savivaldybę, kai toje savivaldybėje turi nekilnojamojo turto.

Kaip nurodoma sprendime, judėjimas ribojamas tik į miestus ir miestelius kitose savivaldybėse, nei asmenys gyvena.

Premjeras Saulius Skvernelis savaitės pradžioje teigė, kad šie ribojimai bus įvedami siekiant pažaboti koronaviruso plitimą, o tvarką turės užtikrinti šalies policija, jei reikės, bus pasitelkiama ir kariuomenė.

Savivaldybių bus prašoma techniškai apriboti visus nebūtinus įvažiavimus į miestus ir miestelius.

„Visi esame pasiilgę atskirai gyvenančių senelių, tėvų, kitų šeimos narių. Tačiau geriausia, ką šiandien galime padaryti dėl jų ir dėl savęs pačių, – nevažiuoti sveikinti ir lankyti jų per Velykas“, – feisbuke parašė S. Skvernelis.

Jis akcentavo, kad artėjantis savaitgalis yra „kritiškai svarbus“ siekiant suvaldyti užkratą šalyje bei užsiminė, kad kitą savaitę jau galima laukti perėjimo prie lengvesnio karantino režimo. Vyriausybė ketina jį pratęsti iki balandžio 27-osios.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama

2020 04 08 10:35
Spausdinti