Meniu
Prenumerata

trečiadienis, gruodžio 7 d.


KOMPENSACIJOS
Seimas: kompensacijas už šildymą bus galima gauti lengviau
BNS
Unsplash

Seimas supaprastino kompensacijų už šildymą mokėjimo ir prašymų teikimo tvarką – dirbantys gyventojai kompensacijas galės gauti iki šildymo sezono pabaigos paramos paprašius vieną kartą, o ne kas tris mėnesius, kaip yra dabar. Tokia tvarka galiotų iki 2024 metų šildymo sezono pabaigos.

Už tai numatančias Piniginės socialinės paramos nepasiturintiems gyventojams įstatymo pataisas balsavo 131 Seimo narys, o prieš ir susilaikiusiųjų nebuvo.

Įstatymo pataisos numato, kad kompensacijos būtų skiriamos visam šildymo sezonui, jeigu žmogus prašymą pateiks likus vienam mėnesiui iki sezono pradžios arba vėliau – šildymo sezono metu.

Seimas nepritarė „valstietės“ Astos Kubilienės siūlymui šią nuostatą taikyti ir vėliau, po 2024 metų šildymo sezono pabaigos.

Socialinių reikalų ir darbo komiteto pirmininkas konservatorius Mindaugas Lingė įspėjo, kad dėl to „padidėtų permokų rizika“: „Sumažėtų šios kompensacijos taiklumas“.

„Bet žmonėms būtų geriau“, – replikavo „valstietis“ Valius Ąžuolas.

M. Lingė pabrėžė, kad jei reikės, pataisos galiojimas galėtų būti pratęstas.

Socialinės apsaugos ir darbo ministrė Monika Navickienė anksčiau teigė, jog toks pakeitimas aktualiausias dirbantiems ir vidutines pajamas gaunantiems žmonėms – norima neišskirti pensininkų ir dirbančių žmonių. Dabar pastariesiems kompensacijos skiriamos trims mėnesiams, o po to iš naujo vertinamos jų pajamos ir kompensacijos pratęsiamos arba ne.

Pasak ministrės, priėmus pakeitimus, dėl kompensacijų kreipsis apie 20-30 proc. daugiau gyventojų.

Pirmąjį šių metų pusmetį vidutiniškai per mėnesį kompensacijas gavo apie 153 tūkst. asmenų (5,5 proc. visų šalies gyventojų), bendras kompensacijų gavėjų skaičius siekė apie 243 tūkst.

2022 09 27 14:03
Spausdinti