Meniu
Prenumerata

sekmadienis, birželio 23 d.


SMURTO PREVENCIJA
Seimas uždraudė smurtą ir priekabiavimą darbe
BNS
Unsplash

Seimas uždraudė bet kokį smurtą ir priekabiavimą darbe. Toks elgesys bus draudžiamas ir bendraujant darbo reikalais, įskaitant elektroniniu būdu, taip pat pertraukas, su darbu susijusias išvykas, renginius, darbdavio suteiktame būste bei pakeliui į darbą ar iš jo.

Seimas antradienį priėmė tokias Darbo kodekso pataisas: už balsavo 88 Seimo nariai, prieš buvo 23, o susilaikė 11.

Socialinių reikalų ir darbo komiteto pirmininko Mindaugė Lingės teigimu, tai padės kovoti su mobingu, psichologiniu smurtu ir priekabiavimu, kaip numato Europos Sąjungos konvencija.

Lietuvos regionų frakcijos narė Agnė Širinskienė piktinosi, kad Seimas nustatė per mažai vietų, kur negalimas smurtavimas ir priekabiavimas.

„Uždrausta žmonėms smurtauti tualetuose, o ne prie darbovietės. O jeigu darbuotojas bus savo būste ir pas jį atvyks darbdavys. Galės jis smurtauti ir priekabiauti? Nes tos vietos baigtiniame draudimų sąraše nėra“, – kalbėjo ji.

Seimas, be kita ko, įpareigojo darbdavius nustatyti pranešimų apie smurtą ir priekabiavimą tvarką. Darbdaviai turės organizuoti darbuotojams mokymus apie pavojus, prevenciją, jų teises ir pareigas.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama

2022 06 28 13:01
Spausdinti