Meniu
Prenumerata

penktadienis, spalio 11 d.


Seimo komisija: M. Bastys sulaužė priesaiką, todėl jam gali būti inicijuota apkalta
BNS
(BNS nuotr.).

Teikimas socialdemokratų partijos atstovui Mindaugui Basčiui pradėti apkaltos procesą – pagrįstas. Taip trečiadienį nusprendė apkaltos komisija.

BNS žiniomis, už tokį išvados punktą balsavo aštuoni komisijos nariai, prieš buvo vienas ir du komisijos nariai susilaikė. Seimo apkaltos komisija išvadas tvirtina be M. Basčio, parlamentaras sako, kad jo buvo paprašyta palikti posėdžių salę. „Turiu apgailestauti, apkaltos komisija neleido man dalyvauti šitame apkaltos procese priimant galutinius sprendimus. Man paklausus, ar jūs išvarote mane iš komisijos posėdžio, davė suprasti, kad mes jus išvarome iš šito komisijos posėdžio. Aš daugiau komentarų neturiu. Paskutiniame svarstyme, kuris man labai svarbus kaip asmeniui, man pasakyta, kad aš nepageidaujamas“, – trečiadienį žurnalistams Seime sakė M.Bastys. Jis taip pat kartojo, kad apkaltos iniciatyva yra politinis susidorojimas, o jam metami kaltinimai – nepagrįsti. „Tai yra politinis susidorojimas ir aš negaliu kitaip vertinti. Nėra jokio teisinio pagrindo teigti tai, kas surašyta šitos komisijos išvadose“, – sakė M.Bastys. Paprašytas įvardyti, kas, jo manymu, nori su juo susidoroti, M.Bastys atsakė: „Pirmiausia puikiai organizavo procesą pačioje pradžioje konservatoriai, tam pritarė „valstiečiai žalieji“ ir toliau tai vyksta“. Seimo komisijos trečiadienį tvirtinamos išvados projekte viena iš alternatyvų teigia, kad yra pagrindas M.Basčiui pradėti apkaltos procesą, o savo veiksmais parlamentaras šiurkščiai sulaužė priesaiką ir pažeidė Konstituciją.

Kaltinamas Konstitucijos pažeidimu

Šiuo metu svarstomame dokumento projekte nurodoma, kad M.Bastys šiurkščiai sulaužė priesaiką ir šiurkščiai pažeidė Konstituciją, kai pernai spalį pildydamas klausimyną dėl leidimo dirbti su slapta informacija „nuslėpė savo ryšius su (buvusiu KGB darbuotoju) Piotru Vojeika“. Anot projekto, M.Bastys taip „nebūdamas iki galo sąžiningas, kėsinosi susipažinti su valstybės paslaptimis tokiu atveju, kai jo veikla, savybės ar ryšiai galėjo duoti pagrindo nuogąstauti, kad kyla grėsmė paslapčių saugumui, taip pažeidžiant valstybės interesus apsaugoti įslaptintą informaciją nuo asmenų, kurie neturi besąlyginio pasitikėjimo ir paminant valstybės paslapties konstitucinę reikšmę“. Taip pat M.Bastys šiurkščiai sulaužė priesaiką, kai šiemet kovo 3 dieną Valstybės saugumo departamento apklausų metu bei kovą–balandį Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto (NSGK) posėdžių metu „nesąžiningai teikė skirtingus parodymus ir paaiškinimus dėl to, ar žinojo P.Vojeikos darbą KGB“. Taip pat išvados projekte teigiama, kad Seimo narys šiurkščiai sulaužė priesaiką, kad tarpininkavo organizuojant neskelbiamus „Rosatom“ atstovų susitikimus su Lietuvos valstybės valdžios institucijų vadovais. Anot išvados projekto, tokiu būdu jis padėjo „Rosatom“ atstovaujantiems asmenims proteguoti ir įgyvendinti „Rosatom“ interesus Lietuvoje, kurie buvo nukreipti į Lietuvos energetinės nepriklausomybės mažinimą, taip „pats veikdamas prieš Lietuvos pamatinį interesus stiprinti savo valstybės energetinę nepriklausomybę (...) ir savo veiksmais kėlė grėsmę nacionaliniam saugumui“. Apkalta M.Basčiui inicijuota dėl Valstybės saugumo departamento nurodytų jo ryšių su atominės energetikos korporacijos „Rosatom“ atstovu vadinamu Jevgenijumi Kostinu, buvusiu KGB darbuotoju Piotru Vojeika, Rusijos valstybinio kanalo RTR žurnalistu Ernestu Mackevičiumi, buvusiu Kauno mafijos autoritetu įvardijamu Saturnu Dubininku ir neteisėta veikla įtariamu verslininku Vadimu Pachomovu.

G. Paluckas: M. Bastys pavėlavo

Socialdemokratų partijos pirmininkas Gintautas Paluckas sako, kad partijos narys iš Seimo galėjo pasitraukti gerokai anksčiau. „Mes jau su Mindaugu kalbėjome ir tuos pasiūlymus partija jam yra išsakiusi, kad jis galėjo pasinaudoti teise atsisakyti mandato jau gerokai anksčiau, nesukeldamas tiek ažiotažo nei partijai, nei sau“, – BNS sakė G.Paluckas. Jis pridūrė detaliau M.Basčio apkaltos aplinkybių nekomentuosiantis. „Šiandien mes komisijos išvadų niekaip nekomentuosime, nes dėl jų jau pradėjo ginčytis ir konstitucinės teisės specialistai. Mes tikrai norime išvengti bet kokių tolesnių insinuacijų, Konstitucinis Teismas apie tai pasisakys“, – teigė politikas. „Jeigu šis klausimas pasieks Seimo salę balsavimui, tai frakcija spręs, ar apskritai dalyvauti balsavime, kad vėl nebūtų įvairiausių samprotavimų, jog čia savi gina savus bet kokia kaina“, – tvirtino jis. Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama.
2017 05 31 21:12
Spausdinti