Meniu
Prenumerata

pirmadienis, rugsėjo 25 d.


KONSTITUCINIS TEISMAS
Seimo pirmininkė į Konstitucinį Teismą teikia V. Mizaro kandidatūrą
BNS

Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen į Konstitucinį Teismą (KT) teikia advokato Vytauto Mizaro kandidatūrą.

„Gavusi galutinį patvirtinimą iš profesoriaus V. Mizaro, kad jis sutinka kandidatuoti į Konstitucinio Teismo teisėjus, jį kaip savo siūlomą kandidatą vakar vakare pristačiau koalicijos partneriams, šiandien – opozicijos frakcijų seniūnams“, – antradienį feisbuke paskelbė parlamento vadovė.

„Esu įsitikinusi, kad Vilniaus universiteto profesorius, mokslų daktaras, ne tik sukaupęs reikšmingą patirtį, bet ir įvertintas tiek Lietuvos, tiek Italijos valstybiniais apdovanojimais, tinkamai papildytų Konstitucinio Teismo teisėjų gretas. Taip pat man asmeniškai labai svarbus yra šio teisės eksperto įdirbis žmogaus teisių srityje“, – pabrėžė Seimo pirmininkė.

Anot jos, tai kol kas pirmieji neoficialūs žingsniai teikiant kandidatūrą, artimiausiomis dienomis ji įregistruos nutarimo projektą dėl teikimo, o Seimas dėl kandidato skyrimo balsuotų po trijų mėnesių.

46-erių V. Mizaras yra Vilniaus universiteto Teisės fakulteto Privatinės teisės katedros profesorius, Žmogaus teisių stebėjimo instituto tarybos pirmininkas, advokatas.

Sausio 14 dieną Seimas paskyrė du naujus KT teisėjus, o Seimo pirmininkės teiktą parlamento Teisės departamento direktoriaus Andriaus Kabišaičio kandidatūrą atmetė.

Atmetus A. Kabišaičio kandidatūrą, KT liko dirbti Dainius Žalimas, nepaisant to, kad jo kadencija yra pasibaigusi beveik prieš metus.

Konstitucija numato, kad Konstitucinis Teismas kas treji metai atnaujinamas vienu trečdaliu. Teismą sudaro devyni teisėjai, skiriami devyneriems metams ir tik vienai kadencijai.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama

2021 02 02 10:45
Spausdinti