Meniu
Prenumerata

trečiadienis, gruodžio 7 d.


INTERESAI
Seimo pirmininkė: Vyriausybės nariai turi deklaruoti ryšius su „Ignitis grupe“
BNS
Arnas Strumila/BNS foto

Seimo pirmininkė mano, kad energetikos ministro Dainiaus Kreivio įmonės bei finansų viceministro Gedimino Norkūno ryšiai su valstybės kontroliuojama „Ignitis grupe“ turi būti deklaruoti.

„Manau, kad jis (ryšys su „Ignitis grupe“ – BNS) turi būti deklaruotas, kad nebūtų jokio poreikio kalbėti apie galimus neskaidrumus. Žinoma, tokie dalykai turi būti deklaruoti ir aiškūs“, – Žinių radijui trečiadienį sakė Viktorija Čmilytė-Nielsen.

„Svarbu, kad tokia informacija būtų skaidri ir aiškiai pateikiama. Tuomet nereikės jos ištraukti kažkokiais kitais būdais ir nesusidarys netgi regimybė to, kad yra neskaidru. Manau, kad šito šioje istorijoje ir trūksta“, – kalbėjo Seimo pirmininkė.

Pati V. Čmilytė-Nielsen teigė „Ignitis grupės“ akcijų neturinti.

LRT antradienį paskelbė, jog „Ignitis grupės“ akcijų turi su D. Kreiviu susijusi įmonė „Norteo“, kurią kontroliuojančios bendrovės „Catus“ 40 proc. akcijų turi ministras. Jis sakė nežinantis apie „Norteo“ įsigytas akcijas, nėra šio ryšio deklaravęs ir žadėjo pasidomėti, ar reikia šią sąsają deklaruoti.

Pasak LRT, „Igničio grupės“ akcijų turi ir to nebuvo tinkamai deklaravęs grupę tiesiogiai kuruojantis finansų viceministras G. Norkūnas.

Finansų ministrė Gintarė Skaistė antradienį sakė žinojusi, jog G. Norkūnas turi „Igničio grupės“ akcijų bei teigė dėl to problemų neįžvelgianti.

Premjerė Ingrida Šimonytė taip pat sakė nematanti problemų, jog D. Kreivys viešai nedeklaravo, kad jo iš dalies kontroliuojama įmonė turi „Ignitis grupės“ akcijų. Tuo metu situacijos su G. Norkūnu ji teigė išsamiai nežinanti, bet ją ketinanti aptarti su finansų ministre.

Prezidentūra antradienį pareiškė, kad tokia žiniasklaidos paviešinta informacija kenkia žmonių pasitikėjimui valstybe.

2022 11 23 09:10
Spausdinti