Meniu
Prenumerata

penktadienis, gegužės 20 d.


MIGRANTAI
Šešėlinė LVŽS Vyriausybė prašo prezidento įvertinti užsienio ir vidaus reikalų ministrų tinkamumą
BNS
Fotobankas
R. Karbauskis.

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) šešėlinė Vyriausybė kreipėsi į prezidentą Gitaną Nausėdą, kad jis įvertintų užsienio ir vidaus reikalų ministrų tinkamumą eiti pareigas.

„Tokį sprendimą priėmėme atsižvelgdami į Lietuvoje susidariusią padėtį, kai Vyriausybės vykdoma užsienio politika valstybei neduoda jokių apčiuopiamų vaisių, o nelegalios migracijos problema nesprendžiama iš esmės“, – teigė šešėlinis valstiečių premjeras, LVŽS pirmininkas Ramūnas Karbauskis.

Anot jo, su Baltarusijos hibridinės atakos veiksmais sukelta nelegalių migrantų krize dirbama epizodiškai, reaguojant tik į pasekmes, nesiimant savalaikių veiksmų, o „užsienio reikalų ir vidaus reikalų ministrai vengia prisiimti atsakomybę bei paaiškinti savo sprendimus Lietuvos žmonėms“.

„Matome daug chaoso, nekompetencijos, kuri kelia visuomenės nepasitikėjimą ir kursto įvairias baimes bendruomenėse, ypač tose, kurios gyvena netoli pasienio su Baltarusija“, – tvirtino R. Karbauskis.

Anot LVŽS pranešimo, į prezidentą kreiptasi raštu po šešėlinės Vyriausybės posėdžio.

Valstiečių šešėlinė Vyriausybė taip pat pateikė dešimt neatidėliotinų darbų siekiant spręsti migrantų krizę. 

Jis siūlo skubiai paskirti Lietuvos ambasadorių Europos Sąjungoje, kreiptis į ES, NATO ir kitus sąjungininkus, kad šie darytų spaudimą Baltarusijai ir neteisėtų migrantų kilmės valstybėms dėl antplūdžio stabdymo, apriboti Baltarusijos oro erdvę, pasienyje pastatyti fizinį barjerą, greičiau nagrinėti prieglobsčio prašymus, ES lygiu sutarti, nuo kokio migrantų skaičiaus jie būtų perkeliami į kitas šalis, tarptautinėje teisėje įtvirtinti hibridinės atakos apibrėžimą, kreiptis į Jungtinių Tautų Teisingumo teismą, prašant tarptautiniu mastu pripažinti Baltarusijos vykdomą agresiją prieš Lietuvą, sukurti detalų migracijos valdymo planą, dirbti su pasienio bendruomenėmis.

Opozicinė LVŽS frakcija Seime turi 32 narius.

Į Lietuvą per sieną su Baltarusija šiemet pateko per 4,1 tūkst. migrantų, daugelis jų yra iš Irako.

Lietuvos pareigūnai išaugusius migracijos srautus vadina Baltarusijos režimo hibridine agresija. Dėl to šalyje paskelbta ekstremali padėtis.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama

2021 08 05 14:32
Spausdinti