Meniu
Prenumerata

ketvirtadienis, kovo 30 d.


SANKCIJOS
Siūlomos bausmės už karantino nesilaikymą: metai kalėjimo, baudos – iki 1500 eurų
BNS

Teisingumo ministerija parengė įstatymo pataisas, kurios leis griežčiau bausti karantino režimą pažeidžiančius asmenis, siekiant sulėtinti koronaviruso plitimą šalyje, pirmadienį BNS patvirtino ministras Elvinas Jankevičius.

Pagal projektą, iš užsienio grįžusiems žmonėms, nesilaikantiems saviizoliacijos, grėstų baudžiamoji atsakomybė ir laisvės atėmimas iki vienų metų, o už smulkesnius nusižengimus policija galės skirti pinigines baudas.

Pasak teisingumo ministro Elvino Jankevičiaus, įstatymo pataisos pirmadienį buvo suderintos neformaliame ministrų pasitarime, jos trečiadienį bus teikiamos Vyriausybei, o kitą savaitę – Seimui.

„Pirmojo projekto esmė – policija, Valstybės sienos apsaugos tarnyba ir viešojo saugumo pareigūnai galėtų bausti žmones, nesilaikančius karantino sąlygų“, – BNS sakė teisingumo ministras.

Fiziniams asmenims baudos siektų nuo 500 iki 1500 eurų, įmonėms – nuo 1500 iki 6 tūkst. eurų. Už pirmą nusižengimą galėtų būti skirtas ir įspėjimas. Šiuo metu baudas gali skirti tik visuomenės sveikatos specialistai. 

Baudžiamojo kodekso pataisos numatytų baudžiamąją atsakomybę žmonėms, kurie pažeistų raštišką nurodymą neišvykti iš namų, pavyzdžiui, grįžus iš užsienio. Už tokį nusikaltimą teismas galėtų skirti laisvės atėmimą iki vienų metų.

Šiuo metu baudžiamąją atsakomybę galima taikyti tik įrodžius, kad pažeidus kontrolės taisykles susirgimas išplito. Dabar už tai galima bausti laisvės atėmimu iki trejų metų, pagal naują projektą bausmė augtų – už tai galėtų grėstų nuo trejų iki penkerių metų kalėjimo.

Šiuo metu iš užsienio grįžusiems asmenims privalomas dviejų savaičių karantinas. Visiems kitiems žmonėms viešose erdvėse draudžiama būriuotis didesnėmis nei penkių žmonių grupėmis.

Siekiant išvengti koronaviruso, sveikatos specialistai ragina visus esant galimybei likti namuose. Didžiausia komplikacijų rizika yra vyresniems ir lėtinėmis ligomis sergantiems žmonėms. 

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama

2020 03 23 16:56
Spausdinti