Meniu
Prenumerata

šeštadienis, rugsėjo 23 d.


BAIGIAMIEJI EGZAMINAI
ŠMSM svarsto dėl abiturientų grįžimo į mokyklas
BNS
Unsplash

Galima svarstyti abiturientų grįžimą į mokyklas – tai po švietimo ministrės Jurgitos Šiugždinienės ir profesinių sąjungų atstovų susitikimo antradienį pranešė Švietimo, mokslo ir sporto ministerija.

„Tokie svarstymai galimi, nes jau beveik pusė abiturientų pasiskiepijo arba jau turi imunitetą (yra persirgę), o apie 66 proc. mokytojų, dirbančių pagal vidurinio ugdymo programą, taip pat yra paskiepyti arba yra persirgę“, – pranešė ministerija.

Kalbėdamasi apie pedagogų testavimą su švietimo profesinių sąjungų vadovais, ministrė pabrėžė, kad šiuo laikotarpiu labai daug krūvio tenka mokykloms ir savivaldybėms, nes privalomas testavimas „reikalauja geros koordinacijos vietose“. 

„Labai prašome profesinių sąjungų padėti pedagogams ir mokyklų administracijoms, tarpininkauti atsakant į svarbiausius klausimus“, – sakė J. Šiugždinienė.

Susitikime dalyvavusi sveikatos apsaugos ministro patarėja Simona Bieliūnė akcentavo, kad mokyklos vadovas turi sudaryti privalomai testuojamų darbuotojų sąrašus ir su jais supažindinti darbuotojus, tačiau toliau patys mokytojai turi pasirūpinti užsiregistruoti testuotis: arba skambinti Karštosios linijos telefonu 1808, arba registruotis internetu.

„Mokyklos vadovas grafiko, datų, kada kuris darbuotojas testuojasi, nenustato. Mokytojai taip pat patys turi kontroliuoti savo testavimosi periodiškumą, tai yra numatyti, kad testavimas būtų atliekamas kas 7–10 dienų“, – sakoma ministerijos pranešime.

Atlikus testą rekomenduojama nedelsiant užsiregistruoti kitam kartui, nes testavimosi eilė savivaldybėse sudaroma dviem savaitėms.

Mokytojas, gavęs testo rezultatus, apie tai turi pranešti mokyklos direktoriui – atnešti atspausdintą pažymą iš e. sveikatos puslapio arba parodęs ją telefone ir pan.

ŠMSM pabrėžia, jog mokytojas, kuris dirba kontaktiniu būdu ir atsisako testuotis, gali būti nušalinamas nuo darbo, t. y. jis toliau dirba nuotoliniu būdu, kol pristato pažymą. Ministerijos teigimu, profesinės sąjungos nepateikė informacijos, kad būtų užfiksuotas nors vienas toks atvejis.

Mokytojams, kurie mokykloje neturi kontaktinių pamokų ar konsultacijų, kurie tik retkarčiais užsuka pasiimti mokymo priemonių ar pan., testuotis nereikia. Sveikatos apsaugos ministerijos atstovai ragina priimant sprendimus kitose panašiose situacijose „vadovautis protingumo kriterijumi“.

Šiuo metu į mokyklas gali eiti didžioji dalis pradinukų, taip pat abiturientams gali būti vykdomos kontaktinės konsultacijos. Profesinių sąjungų žiniomis, konsultacijos vykdomos tik nuotoliniu būdu.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama

2021 04 13 15:44
Spausdinti