Meniu
Prenumerata

sekmadienis, gegužės 28 d.


SEIMO RINKIMAI
„Socialdarbiečiai“ tariasi su „valstiečiais“ nekonkuruoti per rinkimus
BNS
Fotobankas

Socialdemokratų darbo partija (LSDDP) tariasi su valdančiaisiais „valstiečiais“ dėl galimybės nekonkuruoti vienmandatėse apygardose per būsimus Seimo rinkimus, teigia socialdarbiečių lyderis Gediminas Kirkilas. 

Jis neatmetė ir glaudesnio bendradarbiavimo su „valstiečiais“ per rinkimus sudarant bendrą partijų kandidatų sąrašą. „Kol kas kalbame apie tai, kad nekonkuruotume vienas prieš kitą apygardose. Aišku, kad lyderiai vienas prieš kitą nesikels. Tai pirmas ir pats lengviausias susitarimas. O paskui gal eisime giliau – tai galima eiti ir iki bendro sąrašo sudarymo“, – po susitikimo su prezidentu Gitanu Nausėda žurnalistams pirmadienį sakė G. Kirkilas.

Prezidentas, tęsdamas susitikimus su parlamentinių partijų lyderiais, su „socialdarbiečių“ pirmininku aptarė svarbiausius būsimos pavasario sesijos darbus, taip pat – artėjančius Seimo rinkimus rudenį ir situaciją po jų.   

„Visko dar matysime prieš rinkimus, pačių keisčiausių koalicijų, paminėsite mano žodį“, – prognozavo G. Kirkilas. 

Prieš kelerius metus nuo opozicijon pasitraukusių socialdemokratų atskilę „socialdarbiečiai“ šiuo metu yra valdančiosios koalicijos partneriai. Naujausių apklausų duomenimis, jų reitingas tesiekia 2 procentus.

G. Kirkilas teigė esąs linkęs kalbėtis ir dėl galimų koalicijų su kitomis partijomis prieš rinkimus, nes mažesniųjų partijų konsolidacija – neišvengiama. 

Jis teigė su G. Nausėda trumpai aptaręs ir „socialdarbiečių“ vėl registruotas įstatymų pataisas, kuriomis siūloma grįžti prie anksčiau nesėkmingai keltos idėjos Seimo rinkimuose atsisakyti vienmandačių apygardų. „Socialdarbiečiai“ siūlo keliose apskričių teritoriniu pagrindu sudarytose daugiamandatėse apygardose balsuoti ne už partijos sąrašą, o už konkretų žmogų.

Panašų rinkimų modelį jie buvo pasiūlę dar 2013 metais, tačiau parlamente šis siūlymas paramos nesulaukė ir nebuvo pateiktas. „Mes esame vieninteliai likę šiame regione ir apskritai Europoje, išskyrus Jungtinę Karalystę, kuri išeina iš mūsų, su tokia keista mažoritarine sistema“, – pirmadienį sakė G. Kirkilas.

Jis tikino, jog pataisas „socialdarbiečiai“ Seime registravo atsižvelgdami ir į prezidento G. Nausėdos anksčiau skambėjusį raginimą diskutuoti apie rinkimų sistemą.  „Reikia diskutuoti“, – pirmadienį žurnalistams sakė prezidento patarėjas Povilas Mačiulis, paklaustas, ar reikia keisti parlamento rinkimų sistemą Lietuvoje.

Anot P. Mačiulio, su G. Kirkilu taip pat aptartos prezidento iniciatyvos, teikiamos Seimo pavasario sesijai, dėl viešųjų pirkimų pertvarkos, dėl papildomos laisvos poilsio dienos vieną vaiką auginantiems tėvams.

G. Kirkilo teigimu, „socialdarbiečiai“ palaiko šias iniciatyvas.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama

2020 02 24 14:58
Spausdinti