Meniu
Prenumerata

šeštadienis, gegužės 21 d.


SEIMAS 2020
Socialdemokratų lyderis žada šešėlinę Vyriausybę
BNS

Socialdemokratai formuos savo šešėlinę Vyriausybę, žada partijos lyderis Gintautas Paluckas. 

„Mes, matyt, irgi turėsime savo dalinį šešėlinį kabinetą, nes pagal frakcijos narių skaičių ir kompetencijas, kurios dubliuojasi, kol kas nebūsime pajėgūs paruošti viso kabineto, tačiau jungsime žmones iš šalies, kurie taip pat galės prisijungti. Pateiksime socialdemokratinę alternatyvą iš opozicijos ir valdantiesiems, tiek „valstiečiams“, – penktadienį Žinių radijui teigė G. Paluckas. 

Be kita ko jis pareiškė, kad su „valstiečiais“ nesistengs dalintis opozicijos lyderio posto. 

„Jeigu norės jie individualiai dirbti opozicijoje (...) mes koncentruojamės į pasiūlymus ir į savo programos įgyvendinimą“, – pareiškė jis. 

G. Palucko teigimu, socialdemokratai Seime palaikys partnerystės įteisinimą, jeigu jis bus svarstomas. 

„Mūsų programoje partnerystės įteisinimas yra įtrauktas, ir mes savo balsais palaikysime“, – žadėjo jis. 

Tačiau jis abejoja, ar valdantiesiems – konservatoriams, liberalams ir Laisvės partijai pavyks dėl partnerystės įteisinimo susitarti. 

„Jie viduje dėl to nesusitars ir programą Vyriausybės netrauks ir bus individuali vienos koalicijos partnerės – Laisvės partijos iniciatyva. Ar ta iniciatyva rinks balsus, negaliu pasakyti“, – kalbėjo politikas. 

Anksčiau G. Paluckas sakė, kad socialdemokratai parems Vyriausybę formuojančius konservatorius tiek, kiek jie sieks gerovės valstybės, o su liberalais partneriais valdančiojoje daugumoje tokios paramos reikės. 

Artėjančios kadencijos Seime socialdemokratai turės 13 mandatų.

Šansą patekti į parlamentą dar turi ir G. Paluckas, kuris, pirminiais duomenimis, Utenos vienmandatėje apygardoje penkiais balsais nusileido konservatoriui Edmundui Pupiniui. Šios apygardos balsus Vyriausioji rinkimų komisija perskaičiuos jau antrą kartą. 

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama

2020 10 30 09:32
Spausdinti