Meniu
Prenumerata

pirmadienis, spalio 3 d.


Socialdemokratų partijos pirmininku išrinktas G.Paluckas
BNS

Didžiausios Lietuvoje Socialdemokratų partijos (LSDP) pirmininku išrinktas Vilniaus vicemeras Gintautas Paluckas, rodo šeštadienį suskaičiuoti balsai iš 60-ies partijos skyrių.

„Preliminariais duomenimis, laimėjo G.Paluckas“,– BNS sakė Socialdemokratų partijos vicepirmininkas Algirdas Sysas. Antrajame tiesioginių pirmininko rinkimų ture G.Paluckas varžėsi su ūkio ministru Mindaugu Sinkevičiumi.
Preliminariais duomenimis, G.Paluckas rinkimuose surinko 5190, o M.Sinkevičius – 4781 balsą.
Preliminariais duomenimis, G.Paluckas rinkimuose surinko 5190, o M.Sinkevičius – 4781 balsą. Šiuos rezultatus per tris dienas dar turės patvirtinti LSDP pirmininko rinkimų komisija. Ji turės išnagrinėti skundus iš partijos Naujosios Akmenės, Molėtų ir Pasvalio skyrių. Juose teigiama, kad kai kurių partijos narių parašai buvo klastojami. „Daugiausiai skundai yra iš tų skyrių, kuriuos laimėjo M.Sinkevičius. Tai jeigu būtų anuliuotas kurio nors skyriaus rezultatus, tai būtų G.Palucko naudai balsai“,– sakė A.Sysas. Jo teigimu, antrajame rinkimų ture socialdemokratų aktyvumas siekė apie 50 procentų. Rinkimus pralaimėjęs M.Sinkevičius sveikino G.Palucką su pergale ir teigė, kad pirmą kartą rengti tiesioginiai partijos vadovo rinkimai pasiteisino. „Mūsų bendruomenė atgijo, į kairiosios ideologijos formuojamą politiką atsižvelgė visuomenė, politologai, žurnalistai, mokslininkai. Tai didelis laimėjimas. Su tuo ir sveikinu ne tik G.Palucką, bet ir visus partijos bičiulius ir visuomenę“,– sakė ūkio ministras. M.Sinkevičius komentarą BNS perdavė jo atstovas Mindaugas Janulionis. Su G.Palucku BNS kol kas nepavyko susisiekti.

Darbą pradės gegužę

Nuo 2015 metų Vilniaus vicemeru dirbantis G.Paluckas mokėsi Panevėžyje, vėliau studijavo anglų kalbą Londone, Vilniaus universitete studijavo matematiką, baigė Tarptautinio verslo mokyklą. Jis yra dirbęs „Sodroje“, buvusio Europos Parlamento nario Justo Paleckio padėjėju. Lietuvos socialdemokratų partijos Vilniaus skyriuje partinę karjerą jis pradėjo 2004 metais, o 2013-aisiais tapo partijos atsakinguoju sekretoriumi, yra partijos tarybos ir valdybos narys. 2012 metais G.Paluckas Aukščiausiojo Teismo buvo pripažintas kaltu dėl piktnaudžiavimo tarnyba graužikų naikinimo paslaugų Vilniaus mieste viešajame konkurse. Dėl partijos pirmininko posto pirmajame ture taip pat varžėsi Seimo nariai Andrius Palionis, Artūras Skardžius ir buvęs parlamentaras Mantas Varaška. Naujasis pirmininkas darbą pradės gegužės 6 dieną per partijos suvažiavimą. Jo kadencija truks dvejus metus. Šiuo metu partijai vadovauja ekspremjeras Algirdas Butkevičius. Jis sprendimą nesiekti perrinkimo aiškino partijos nesėkme rudenį vykusiuose Seimo rinkimuose. Socialdemokratai per šiuos rinkimus gavo 17 mandatų iš 141 ir liko treti. Socialdemokratų partija tiesioginius pirmininko rinkimus rengė pirmą kartą, iki šiol jos vadovai būdavo renkami suvažiavimuose. Ši partija turi per 20 tūkst. narių. Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama.
2017 04 22 21:29
Spausdinti