Meniu
Prenumerata

penktadienis, liepos 12 d.


Socialinės apsaugos ir darbo ministerija ruošiasi pamažinti darbuotojų skaičių
BNS
(Edvard Blaževič, alfa.lt nuotr.).

15 proc. – daugiausiai tiek darbuotojų ketina atleisti pertvarką vykdanti  Socialinės apsaugos ir darbo ministerija (SADM). Ji prasidės nuo kitų metų gegužės, teigia ministras Linas Kukuraitis.

Anot jo, šiuo metu konsultuojamasi su profesinėmis sąjungomis, tikimasi, kad pertvarka bus įvykdyta iki gegužės pabaigos – įspėjimai apie galimą atleidimą daliai darbuotojų turėtų būti dalijami jau sausį. „Man atrodo, kad deramės gana nuosekliai: pateikėme struktūros projektą, profsąjunga pateikė savo siūlymus, į dalį jų atsižvelgėme, į dalį – ne, bendraujame toliau. Judame į priekį ir norėčiau, kad kitų metų gegužę viskas jau būtų pertvarkyta“, – BNS teigė L. Kukuraitis. Anot jo, ministerijoje planuojama atsisakyti departamentų – jų šiuo metu yra devyni. Svarstoma, kad tai leistų sutrumpinti laiką, per kurį priimami svarbūs sprendimai, taip pat bus siekiama sumažinti vadovaujančių darbuotojų skaičių „skatinant asmeninę atsakomybę ir iniciatyvas“. Pasak L. Kukuraičio, ministerijoje bus siekiama įtvirtinti „horizontalų-kompleksinį požiūrį“, numatoma optimizuoti žmogiškuosius išteklius ministerijoje šeimos, vaikų, jaunimo, pagyvenusių žmonių, neįgaliųjų bei pažeidžiamų grupių socialinės paramos, socialinės integracijos, bendruomenių ir nevyriausybinių organizacijų plėtros politikos formavimo srityse.
Atleidžiamiems valstybės tarnautojams ir darbuotojams, dirbantiems pagal darbo sutartis, bus siūlomos kitos pareigos, kaip tai numato įstatymai.
Atleidžiamiems valstybės tarnautojams ir darbuotojams, dirbantiems pagal darbo sutartis, bus siūlomos kitos pareigos, kaip tai numato įstatymai. Anot ministro, atsisakomų pareigybių skaičius galutinai paaiškės tik tuomet, kai bus atlikti visi reikalingi pasirengimo veiksmai, parengti pareigybių sąrašo pakeitimai. Anot jo, darbuotojai yra įspėti, kad bus atsisakoma iki 15 proc. pareigybių. „Tačiau atsisakomų pareigybių skaičius tikrai nesieks 15 procentų“, – žadėjo ministras. Per 130 ministerijos darbuotojų vienijančios profesinės sąjungos pirmininkas, Socialinio draudimo skyriaus vedėjas Vaidotas Kalinauskas BNS sakė, kad šiuo metu profesinė sąjunga yra pateikusi pasiūlymus vadovybei ir laukia atsakymo – deryboms planuojama susėsti iki Kalėdų. „Mums yra neaiškumai, kaip veiks šie vertikalūs ir horizontalūs funkcijų pasiskirstymai. Kol kas su vadovybe naujai dar nesėdome deryboms, planuojame tą daryti ne kitą, bet dar kitą savaitę“, – teigė jis. Šiuo metu SADM dirba 246 tarnautojai ir darbuotojai pagal darbo sutartis. Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama.
2017 12 11 13:47
Spausdinti