Meniu
Prenumerata

antradienis, spalio 4 d.


PARAMA UKRAINAI
„Stiprūs kartu“: gyventojų galimybės priimti pabėgėlius iš Ukrainos jau yra išsemtos
BNS
Žygimantas Gedvila/BNS
Ukrainiečiai Lietuvoje.

Lietuvos gyventojų galimybės priimti pabėgėlius iš Ukrainos šiuo metu jau yra išsemtos, sako paramą jų apgyvendinimui teikiančios organizacijos „Stiprūs kartu“ iniciatorius Edmundas Jakilaitis.

„Tie, kurie gyvena, gyventi kur turi (...), bet atvykstantiems žmonėms yra labai sunku rasti būstą“, – LRT radijui antradienį sakė jis.

E. Jakilaičio teigimu, šiuo metu organizacija iš Ukrainos autobusais atvykti padeda tik tiems, kurie iš tiesų bėga nuo karo, nes pastebėta, jog kai kurie ukrainiečiai atvyksta ir išvyksta po keletą kartų.

„Dabar jau atvežame, tuos, kurie tikrai bėga nuo karo, o naujų būstų iš tikrųjų yra labai mažai. Stiprūs kartu duomenų bazė iš esmės yra išsemta“, – kalbėjo organizacijos atstovas.

Savivaldybių duomenų bazėje, kur registruotas visas viešojo sektoriaus siūlomas būstas, pasak E. Jakilaičio, yra „keletas tūkstančių vienetų įvairaus lygio kambarių ir būstų“.

„Realiai Lietuva jau ką galėjo, tą išnaudojo“, – teigė jis.

Savivaldybių asociacijos prezidentas, Jonavos meras Mindaugas Sinkevičius taip pat teigė, jog greičiausiai yra pasiektas „pikinis režimas“, kai tiek valstybė, tiek gyventojai pasiūlė viską, ką galėjo.

„Kaip bus rudeniop, kai šildymas, elektros kainos ir visi kiti dalykai, ir nuotaikos, matyt, atitinkamos ekonominės bus niūrios, kaip tada jausimės ir kaip tas viskas atrodys, sunku pasakyti. Kol kas manau, kad bendromis pastangomis tą situaciją suvaldome“, – sakė jis.

Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos kanclerės Anos Selčinskienės duomenimis, 55 proc. pabėgėlių yra apgyvendinti pas žmones. Apie 5 proc. apgyvendinti savivaldybės būstuose, o 40 proc. būstą susirado savarankiškai.

Statistikos departamento duomenimis, Lietuvoje iš viso registruota beveik 61,5 tūkst. karo pabėgėlių iš Ukrainos.

2022 08 09 09:19
Spausdinti