Meniu
Prenumerata

antradienis, birželio 18 d.


COVID-19 KRIZĖ
Svarstoma galimybė leisti po testo izoliaciją trumpinti iki savaitės
BNS
Fotobankas
Aurelijus Veryga.

Svarstoma galimybė leisti atvykusiesiems iš koronaviruso paveiktų šalių trumpinti privalomą saviizoliacijos laikotarpį, jeigu po savaitės atlikus testą jis yra neigiamas, sako sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga.

„Jeigu yra atvykstama su tikslu ką nors veikti, nes paprastai gi žmonės čia ne atostogauti atvažiuoja, atvažiuoja darbo tikslais, tam, kad jie galėtų palikti izoliacijos vietą ir būtų galima tuos testus kartoti, kad jie anksčiau galėtų iš izoliacijos išvykti – po septynių dienų, tarkime. Paskui vėl kartoti tą testą, ir panašiai“, – BNS sakė ministras.

Pasak jo, iš praktinės patirties medikai mato, kad užkrato geriausia ieškoti po penkių-septynių dienų.

„Yra tokie praktikoje atsiradę pastebėjimai, kada reikėtų ieškoti pačio užkrato, tą medikai naudoja testuodamiesi savo personalą. Paprastai laikoma, kad apie penktą-septintą dieną labiausiai tikėtina, reikėtų ieškoti“, – sakė jis.

Vis dėlto A. Veryga pabrėžė, kad nebūtų leidžiama masiškai trumpinti saviizoliaciją, nes šiuo metu nėra pajėgumų visus izoliacijoje esančius asmenis testuoti po keletą kartų.

„Sudėtinga būtų visus žmonės absoliučiai ištestuoti, tam pajėgumų reikėtų didesnių“, – teigia ministras.

Jis pabrėžė, kad kol kas šis siūlymas svarstomas tik teoriškai.

„Kol kas tiesiog tai yra teorinis svarstymas, nėra praktiškai jis patvirtintas. Vis tiek reikia su specialistais, su epidemiologais pasitarti“, – sakė A. Veryga.

Pasak jo, esant svarbiai priežasčiai Nacionalinis visuomenės sveikatos centras leidimą anksčiau išvykti iš saviizoliacijos vietos gali duoti ir dabar.

Izoliacija privaloma visiems, atvykusiems iš šalių, kur nustatytas didesnis nei 16 atvejų 100 tūkst. gyventojų sergamumas koronavirusu. Tiems, kurie atvyksta iš šalių, kuriose sergamumas siekia 25 atvejus ir daugiau, dar būtina atlikti testą.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama

2020 08 18 13:21
Spausdinti