Meniu
Prenumerata

antradienis, balandžio 16 d.


COVID-19
Svarstoma izoliacijos dėl koronaviruso taisyklių peržiūra
BNS
BNS foto
A. Bilotienė Motiejūnienė.

Pasaulio valstybėms švelninant izoliacijos dėl koronaviruso taisykles, jas peržiūrėti planuoja ir Lietuva, sprendimai turėtų paaiškėti artimiausiomis dienomis, sako sveikatos apsaugos viceministrė Aušra Bilotienė Motiejūnienė.

„Šiuo metu peržiūrimos visos izoliavimo taisyklės, reikia pažiūrėti, kas keistina, nes situacija sparčiai keičiasi, keičiasi situacija ir Europoje. Aš manau, kad per šiandien ir rytoj turėsime sprendimą“, – pirmadienį BNS sakė viceministrė.

Pasak jos, yra svarstoma izoliacijos taisykles keisti ne visiems iš karto, o, pavyzdžiui, visų pirma sveikatos priežiūros sektoriui. Specialistų nuomonės išsiskiria ir klausimu, ar izoliacijos taisyklės galėtų švelnėti tik pasiskiepijusiems sustiprinančiąja doze.

„Kalbame apie bendrą taip pat, bet žingsniukais turime keliauti, pradėjome (diskutuoti) nuo sveikatos priežiūros įstaigų darbuotojų, kad būtų galimybės jų visų neizoliuoti, kadangi susidurtume su darbuotoju trūkumu tuo atveju, jei taikytume griežtas izoliavimo priemone. Nesinorėtų, kad išeitų žinutė, kad (izoliacija švelninama iškart) visiems, gal tam tikriems sektoriams, etapiškai“, – kalbėjo viceministrė.

Pasak A. Bilotienės Motiejūnienės, izoliacijos tvarka būtų keičiama sveikatos apsaugos ministro, operacijų vadovo sprendimu.

Ji teigė nenorinti įvardinti terminų, kaip ir kokiais atvejais svarstoma keisti izoliacijos trukmę, kol nesutarta dėl sprendimo, taip pat, kas galėtų pasinaudoti tokia galimybe.

„Linkstame prie to, kad kalbėti tik apie turinčius boosterinę dozę, bet nuomonės yra skirtingos, nes sirgti gali visi. Nenorėčiau iš anksto pasakyti, kol nėra sprendimo“, – pažymėjo A. Bilotienė Motiejūnienė.

Kai kurios pasaulio valstybės, tarp jų Prancūzija, JAV, sparčiai plintant omikron atmainai sutrumpino izoliacijos terminus tiek užsikrėtusiems COVID-19, tiek turėjusiems artimą kontaktą.

Dėl itin užkrečiamo omikron varianto praėjusių metų pabaigoje suintensyvėjo pandemija, tačiau pirminiai duomenys rodo, jog omikron gali būti ne tokia pavojinga kaip kitos atmainos, nors ir plinta sparčiau.

Lietuvoje iki praėjusios savaitės pabaigos buvo patvirtinti 74 omikron atmainos COVID-19 atvejai. Asmenims, kurie turėjo sąlytį su susirgusiais omikron atmaina, yra taikomos griežtesnės izoliacijos taisyklės. Jiems negali būti trumpinamas izoliacijos terminas, be to, po kontakto su sergančiuoju izoliuotis turi ir pasiskiepiję ar persirgę asmenys.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama

2022 01 03 13:37
Spausdinti