Meniu
Prenumerata

antradienis, gegužės 28 d.


LIETUVOS GYNYBA
Šveicarija – pavyzdys Lietuvai, kaip efektyviai pasirengti visuotinei gynybai
BNS
Scanpix
Šveicarijos kariai.

„Šaukimas į kariuomenę yra labai gerai suderintas su švietimo sistema, kai civilinėse mokymo institucijos įgytos žinios bei išsilavinimas efektyviai pritaikomi kariuomenėje“, – Šveicarijos visuotinio pasirengimo modelį komentavo šalyje viešintis Lietuvos kariuomenės vadas Valdemaras Rupšys. Jo teigimu, būtent Šveicarija yra pavyzdys Lietuva, kaip galima ruoštis efektyviai visuotinei gynybai.

„Atitinkamai pagal Šveicarijos kariuomenei keliamų užduočių poreikį ir atsižvelgiant į nustatytus reakcijos laikus, per mėnesį gali būti mobilizuota iki 140 tūkst.“– rašoma Lietuvos kariuomenės pranešime.

Vizito metu generolas susitiko su Šveicarijos kariuomenės vadu generolu leitenantu Thomasu Sussli ir aptarė dvišalio karinio bendradarbiavimo stiprinimo perspektyvas, apsikeitė įžvalgomis dėl saugumo situacijos bei galimų grėsmių vertinimais, aptarė identifikuotas Ukrainos karo pamokas bei paramos Ukrainai klausimus.

Diskusijose abiejų valstybių kariuomenių vadai akcentavo, kad pasaulyje vykstantys geopolitiniai pokyčiai gali daryti reikšmingą poveikį Europoje vykstantiems procesams ir galimai įtakoti potencialias grėsmes.

„Dar viena tema, kuri aktuali Lietuvai ir Šveicarijai, – naujos ginkluotės įsigijimas bei naujų gynybinių pajėgumų vystymas. Lietuvos delegacijai buvo pristatyti Šveicarijos kariuomenės artilerijos ateities vystymo planai, ypatingi dėl naujos platformos ir pakitimų vadovavime bei valdyme“, – nurodo kariuomenė.

Vizito metu abiejų valstybių kariuomenių vadai Simplono perėjoje Alpėse stebėjo 1-osios brigados artilerijos bataliono M109 155mm haubicų šaudymo pratybas „Tyro Alto“.

Savo ruožtu, Lietuvos kariuomenės vadas pristatė Lietuvos ketinimus kurti nacionalinę diviziją su vystomais tankų pajėgumais. Susitikimų metu pabrėžta „Combined Arms“ koncepcijos, kuomet gynyba yra efektyviai užtikrinama per tinkamą manevro galios, artilerijos, paramos iš oro bei kitų komponentų suderinamumą ir bendrą veikimą kartu mūšio lauke, pritaikymo ir įgyvendinimo svarba.

Susitikime taip pat kalbėta apie galimybes keistis patartimi siunčiant stebėtojus į Lietuvoje vykstančias nacionalines karines pratybas. Vizito metu daug dėmesio skirta logistinio aprūpinimo, konflikto ar karo atvejui būtinų atsargų sukaupimo bei nenutrūkstamų tiekimo grandinių užtikrinimo klausimams.

Kariuomenių vadai aplankė centrinį Thuno kantono logistikos centrą, kuriame pristatytas Šveicarijoje taikomas logistinio aprūpinimo modelis.

Šveicarijos kariuomenę taip pat domino galimybė ieškoti bendradarbiavimo galimybių informaciniame ir kibernetiniame domenuose, kur Lietuva yra įgijusi didelę patirtį.

2024 05 03 14:29
Spausdinti