Meniu
Prenumerata

ketvirtadienis, rugsėjo 28 d.


VAKCINACIJA
Sveikatos sektoriaus imunizacija siekia per 85 proc., švietimo – 80 proc.
BNS

Sveikatos sektoriaus imunizacija Lietuvoje siekia per 85 proc., švietimo ir slaugos – 80 proc., sunkiau sekasi skiepyti vyresnio amžiaus gyventojus, sako Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) atstovas.

Per Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto posėdį trečiadienį pristatydamas šalies imunizacijos situaciją SAM Elektroninės sveikatos sistemos ir informacinių išteklių skyriaus vyriausiasis specialistas Lukas Galkus teigė, kad geriausia situacija su grupėmis, kurios pradėtos skiepyti pirmiausiai.

„Tos grupės, kurias pradėjom skiepyti pirmiausia, rodo tikrai gerus rezultatus, medikų imunizacija visoje Lietuvoje yra daugiau nei 85 proc.,  švietimo – apie 80, socialinės globos – apie 80, o vyresnių žmonių labai skiriasi pagal amžiaus grupes, sunkiausiai sekėsi su 80 metų ir vyresniais, čia apie pusė gyventojų paskiepyti, o tarp 65 ir 80 metų amžiaus grupėje situacija geresnė, bendrai imunizacija artėja prie 70 procentų“, – sakė L. Galkus.

Kalbėdamas apie vyresnių gyventojų skiepijimą L. Galkus pastebėjo, kad „ši grupė praktiškai išsisėmė, iš asmenų, kuriuos mes paskiepijam kasdien, iš visų asmenų, paskiepytų viena vakcinos doze, mes paskiepijam tik iki 10 proc. tų, kurie yra vyresnio amžiaus“, – informavo SAM atstovas.

Statistikos departamento skelbiamais duomenimis, iki šiol šalyje mažiausiai viena vakcinos doze paskiepyta 51,1 proc. vyresnių nei 80-ies gyventojų, 65,3 proc. – 75–79 metų gyventojų, 66,9 proc. – 70–74 metų gyventojų ir 64,5 proc. – 65–69 metų gyventojų.

55–64 metų grupėje paskiepytųjų yra 44,9 proc., 45–54 metų grupėje – 35,4 proc., 35–44 metų grupėje – 28,8 proc., 25–34 metų grupėje – 20,4 proc. gyventojų. Jauniausiųjų grupėje paskiepyta 16,7 proc. žmonių.

Vidaus reikalų sistemoje bent viena doze paskiepyta daugiau nei 60 proc. pareigūnų, o kariuomenėje – daugiau nei 30 proc., informavo L. Galkus. Jis pažymėjo, kad kariuomenės vakcinacija iš paminėtų grupių pradėta vėliausiai.

„Viešosios tvarkos ir apsaugos veikla, daugiausiai policijos pareigūnai, bent viena doze paskiepyta daugiau nei 60 proc., 12,5 proc. yra persirgusių per paskutinius pusę metų ir ministerijos rekomendacija yra tokius asmenis skiepyti vėliau, ir tik apie ketvirtadalis galimai imuniteto dar neturi. Priešgaisrinių tarnybų veikloj situacija labai panaši, truputį didesnis procentas asmenų, kurie nei skiepyti, nei persirgę“, – informavo SAM atstovas.

Tuo tarpu kariuomenėje bent viena doze paskiepytų yra daugiau nei 30 proc. karių, apie 15 proc. persirgusių. „Tikrai skaičiai augs, nes vakcinos yra paskirtos ir pasiekia kariuomenę kiekvieną savaitę“, – teigė L. Galkus.

Kalbėdamas apie vakcinų sunaudojimą SAM atstovas pastebėjo, kad šiuo metu yra susidaręs „AstraZeneca“ vakcinos likutis, ir panašu, kad ateityje situacija dėl šios vakcinos sunaudojimo bus tik sudėtingesnė.

„Kol kas praktiškai visos vakcinos sunaudojamos gerai, daugiausiai naudojama „Pfizer“ vakcina, jos gauname daugiausiai, „Moderna“ sunaudojimas irgi geras. Vis dar turim iššūkių su „AstraZeneca“ vakcina, gyventojai nelabai nori rinktis „AstraZeneca“ vakciną“, – kalbėjo L. Galkus.

„Manome, kad po dviejų savaičių, kai visi gyventojai galės rinktis bet kokią vakciną, susidursim su iššūkiu, kad ši  vakcina pasidarys nepaklausi, nes dabar daug skiepų nueina antrai vakcinos dozei, bet matom, kad skirtumas tarp to, ką gavom ir sunaudojom, yra didelis, apie 50 tūkst. nepanaudotos „AstraZeneca“ vakcinos dozių“, – sakė SAM atstovas.

Lietuva iš viso iki šiol yra gavusi 1 mln. 515 tūkst. 335 vakcinos dozes, visos jos pristatytos į vakcinavimo centrus. Iš viso sunaudota 1 mln. 347 tūkst. 824 dozės.

Kol kas nepanaudota per 167 tūkst. dozių. Šalyje nuo COVID-19 pirma vakcinos doze jau paskiepyta 887 tūkst. 413 žmonių, abiem – 460 tūkst. 411.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama

2021 05 19 10:41
Spausdinti