Meniu
Prenumerata

ketvirtadienis, vasario 29 d.


NACIONALINIS STADIONAS
Švietimo, mokslo ir sporto ministras G. Jakštas netiki, kad gali užtrukti pastatyti Nacionalinį stadioną
ELTA
IQ
Julius Kalinskas/ELTA
Švietimo ir sporto ministras G. Jakštas.

Pasirodžius informacijai, kad Nacionalinio stadiono koncesininkas, investicijų bendrovės „BaltCap“ fondas, projektui ieško investuotojo, švietimo, mokslo ir sporto ministras Gintautas Jakštas tikina neturįs informacijos, jog statybų pabaigos terminas gali nusikelti. Pasak jo, „BaltCap“ gali ieškoti būdų, kaip įveikti susidariusias kliūtis, bet fondas privalo vykdyti sutartį.

„Pirmiausia, svarbu visiems suprasti, kad valstybė dabartiniame projekte nėra sumokėjusi nė vieno euro stadiono statybai. Sutartis yra tokia, kad valstybė pradės mokėti tada, kai bus stadionas pastatys ir sužaistos oficialios varžybos. Kad galbūt kažkaip nusikels terminas – tokių signalų neturiu, nes vadovaujuosi ne tuo, kas kažkur kalbama, bet sutartimi“, – ketvirtadienį „Žinių radijui“ teigė G. Jakštas.

„Jeigu „BaltCap“ nevykdytų savo įsipareigojimų, yra numatytos jų atsakomybės dėl įsipareigojimų nevykdymo. Jeigu jie susidūrė su kliūtimis ir ieško, kaip jas įveikti, tai suprantama, bet tai nereiškia, kad galės kažkaip kitaip vykdyti sutartį ar jos nevykdyti. Jeigu atsisakys vykdyti, tai turės pasekmes“, – kalbėjo jis.

G. Jakštas pabrėžė, kad jam prioritetas yra tai, jog stadionas toliau būtų statomas, o kalbėti apie tai, jog darbai gali būti užbaigti ne numatytu laiku, yra per anksti. Vis tik, anot jo, skandalai projekto įgyvendinimui nepadeda.

„Man svarbu, kad stadionas būtų toliau statomas ir būtų pastatytas, prie kažkokio mėnesio nesu prisirišęs. Matau ir paprastesnius infrastruktūrinius projektus, mažus, statomas universitetų, profesinių mokyklų laboratorijas ar pan. ir kiek atsiranda kliūčių. (...) Bet suprantu, kad Nacionalinio stadiono tema yra gerokai pajautrinta“, – sakė ministras.

„Kol kas anksti kalbėti apie tai, kad jis nebus laiku ar kažkokios įvyks problemos. Aišku skandalai nepadeda, bet tikiu, kad bus rasti sprendimai“, – tikino jis.

IQ jau rašė, kad „BaltCap“ fondas projektui ieško papildomo investuotojo. Teigiama, kad kol kas nėra aišku, kokia apimtimi jis galėtų dalyvauti projekte – perimti jį visą, tapti finansiniu ar kokios kitos formos partneriu.

„BaltCap“ sutartį su Š. Stepukoniu nutraukė pernai lapkritį ir iškart kreipėsi į teisėsaugą po to, kai nustatė veiklos pažeidimų tvarkant jo vadovaujamo fondo finansus. Tyrimą dėl Š. Stepukonio veiklos kontroliuoja Europos Prokuratūra, jį atlikti pavesta Finansinių nusikaltimų tyrimų tarnybai (FNTT).

Europos prokuratūros prokuroras Gedgaudas Norkūnas tikino, kad pagrindinis tyrimo tikslas yra nustatyti galimai padarytą žalą.

Vilniaus miesto savivaldybės tarybos narys Aleksandras Nemunaitis tvirtina, kad Š. Stepukonis šiuo metu savanoriškais pagrindais kariauja Ukrainoje. Taip pat, jo teigimu, „BaltCap“ intensyviai ieško būdų, kaip pasitraukti iš sandorio dėl Nacionalinio stadiono Vilniuje statybos.

Vilniaus daugiafunkcio komplekso Šeškinėje projektui pernai gegužės pabaigoje buvo išduotas statybos leidimas. Nacionalinio stadiono statybos darbai – kartu su visu daugiafunkciniu kompleksu – turėtų būti baigti 2025 m.

2024 02 01 09:21
Spausdinti