Meniu
Prenumerata

antradienis, liepos 23 d.


IŠŠŪKIS
T. Tomilinas dalyvaus LVŽS pirmininko rinkimuose
BNS
Fotobankas

Į konfliktą su opozicinių „valstiečių“ lyderiu Ramūnu Karbauskiu įsivėlęs parlamentaras Tomas Tomilinas ketvirtadienį paskelbė, kad dalyvaus partijos pirmininko rinkimuose rudenį.

„ (...) Dalyvausiu rudenį vyksiančiuose Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos pirmininko rinkimuose“, – BNS persiųstame pareiškime teigė T. Tomilinas.

„Puikiai suprantu, kad mano šansai yra nedideli, nebijau gauti 10 ar 100 balsų, tačiau mano tikslas yra atviras ir skaidrus pokalbis su nariais apie šiemet daromus ir partijos likimą lemiančius pasirinkimus. Iki rudens aplankysiu visus Lietuvos regionus, pristatysiu savo alternatyvą šiuo metu dominuojančiai Širinskienės-Karbauskio tandemo vizijai“, – pridūrė jis.

T. Tomilinas pakvietė R. Karbauskį į debatus Naisių arenoje, su sąlyga, kad jų moderatoriumi bus nepriklausomas žmogus.

Viešas konfliktas tarp politikų kilo, kai T. Tomilinas pavasarį balsavo už įstatymo projektą, įteisinantį lyčiai neutralią partnerystę.

Tuomet R. Karbauskis pareiškė, jog T. Tomilinas išdavė partijos vertybes, o „valstiečiai“ jam pasiūlė įtrauktis iš partinių postų.

T. Tomilinas prieš kelias savaites pasitraukė iš Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) pirmininko pavaduotojo pareigų. 

Jis tvirtina, kad LVŽS siekiama paversti partija, tarnaujančia vienam žmogui.

„Ja naudojamasi skleisti neapykantą, gadinti šalies įvaizdį, skatinti konfliktus. Joje siekiama įtvirtinti asmenybės kultą, vieną nuomonę, o iš prigimties būdamas komandos žaidėju abejoju tokios partijos ateitimi“, – sakė parlamentaras.

„Pagarbi idėjų kova ir sveika, augti skatinanti konkurencija yra partijos gyvybiškumo pamatas. Deja, šis pamatas plaunamas partijos įstatų pakeitimais, iš partijos pirmininko rinkimų pašalinančiais stipriausius konkurentus, komentarais apie Sauliaus Skvernelio siūlymus dėl migrantų krizės valdymo“, – kalbėjo jis.

Anot politiko, R. Karbauskis bijo prarasti „vienvaldžio partijos savininko titulą“, o tam, kad jį išsaugotų, yra pasiruošęs aukoti vienybę ir darną „valstiečių“ Seimo frakcijoje.

Artimiausi „valstiečių“ lyderio rinkimai vyks rudenį, tačiau tiksli rinkimų data dar nėra aiški. Partijos pirmininkas pirmąkart bus renkamas visuotiniu partiečių balsavimu.

R. Karbauskis LVŽS vadovauja daugiau nei dešimtmetį. Pastarąjį kartą lyderiu jis perrinktas 2019 metais.

A. Širinskienė apie T. Tomilino siekį keltis į pirmininkus: desperatiškas žingsnis

LVŽS atstovė Agnė Širinskienė desperatišku žingsniu vadina T. Tomilino siekį kandidatuoti partijos pirmininko rinkimuose.

„Desperatiškas žingsnis, suprantant, kad partijoje nėra palaikymo, kad pačiame skyriuje jis neturi palaikymo. Kai žmogus nesugeba per dvejus metus skyriuj sušaukti susirinkimo, kad būtų kvorumas pagal taisykles, ir tikisi susitvarkyti su partija ir partijai pirmininkauti, man, žinant jo vadybinius gebėjimus, kyla labai daug klausimų“, – BNS ketvirtadienį sakė A. Širinskienė.

Jos vertinimu, pranešdamas apie kandidatavimą partijos pirmininko rinkimuose dabartiniam lyderiui Ramūnui Karbauskiui oponuojantis T. Tomilinas „siekia išlikti žiniasklaidos antraštėse“.

„Kelia šypseną toks kolegos sprendimas, bet tai yra jo teisė bandyti oponuoti, kelti triukšmą, puikiai suprantant, kad suvažiavimo metu jokio palaikymo nebus. Motyvas yra išlikti žiniasklaidos antraštėse, nes akivaizdu, kad konfrontuodamas su partija, kritikuodamas ją, kritikuodamas partijos pirmininką, jis tą matomumą užsitikrina“, – teigė A. Širinskienė.

R. Karbauskis siūlys suspenduoti T. Tomilino narystę partijoje

LVŽS vadovas R. Karbauskis siūlys suspenduoti T. Tomilino narystę partijoje.

Pasak R. Karbauskio, jis yra gavęs „valstiečių“ Vilniaus skyrius siūlymą šalinti T. Tomiliną iš partijos, bet siūlys penktadienį posėdžiaujančiai tarybai suspenduoti jo narystę dvejiems metams. Nuotolinis LVŽS posėdis vyks penktadienį.

„Apie kokį dalyvavimą partijos pirmininko rinkimuose jis gali šnekėt, kai yra siūlymas partijos skyriaus narių jį pašalinti. Aš siūlysiu ne šalinti, siūlysiu suspenduoti narystę tam tikram laikotarpiui, nes jo veikla nukreipta prieš partiją“, – BNS sakė R. Karbauskis.

T. Tomilinas apie siūlymą jį šalinti iš partijos sakė sužinojęs iš BNS ir tvirtino, jog tarybos darbotvarkėje tokio klausimo nėra. 

„Pirmą kartą girdžiu tokį oficialų dalyką. Manęs, aišku, jau niekas nestebina, bet labai daug ką pasakys, jei iš tikrųjų taip vyks, apie R. Karbauskio baimę prieš konkurentus. Tai, ką jis (R. Karbauskis) kalba, būtų visiškas bet kokių principų nesilaikymas ir atviras konkurentų, kitaminčių šalinimas, valymas, reikėtų stalinistinį terminą naudoti“, – BNS sakė T. Tomilinas.

Tu tarpu R. Karbauskis ankstesnį T. Tomilino pareiškimą, jog sieks dalyvauti „valstiečių“ pirmininko rinkimuose, siejo su gynyba prieš partijos tarybos posėdį, kuriam teikiamas pašalinimo klausimas.

„Man truputį juokinga, nes Tomas žino, kad rytoj partijos tarybos posėdyje bus svarstomas jo elgesys ir bus keliamas klausimas dėl jo narystės. Šitoj situacijoj yra Vilniaus skyriaus, kuriam jis (T. Tomilinas) kol kas vadovauja, kreipimasis į partijos tarybą, jis bus svarstomas. Aš kaip partijos pirmininkas siūlysiu suspenduoti jo narystę, jis tai žino, supranta ir atitinkamai daro pareiškimus, kurie atrodytų, kad jį apgins, apsaugos“, – kalbėjo LVŽS vadovas.

R. Karbauskis teigė T. Tomilino narystę siūlysiantis stabdyti dvejiems metams, nes norintis duoti galimybę, tačiau pažymėjo, jog T. Tomilinas .„turės nuraukti veiklą, nukreiptą prieš LVŽS, jos vertybes“.

„Jo gynėjų nėra, iš viso nėra jam pritariančių partijoje, jo šnekėjimas, kad yra nuomonių skirtumas partijoje, kad bus kažkokie debatai, diskusijos, yra juokingi, nes nėra su kuo debatuoti. Aš su Laisvės partija geliu debatuoti, su Laisvės partijos pirmininke. Jei jis atstovauja Laisvės partijai, tegu pasako, aš atstovauju Laisvės partijai, bet LVŽS nary negali atstovauti priešiškoms partijai, jos rinkimų nuostatoms idėjoms“, – kalbėjo R. Karbauskis.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama

2021 07 29 11:04
Spausdinti