Meniu
Prenumerata

ketvirtadienis, gruodžio 8 d.


Teismas: „Agrokoncernas“ už trąšas turės mokėti antidempingo muitą
BNS
BNS Foto
Ramūnas Karbauskis.

Ramūno Karbauskio valdoma žemės ūkio ir didmeninės prekybos įmonių grupė „Agrokoncernas“ turės sumokėti daugiau kaip 2 mln. eurų antidempingo mokesčių už iš Rusijos importuotas trąšas ir 370 tūkst. eurų baudą, nusprendė teismas.

Vilniaus apygardos administracinis teismas pranešė atmetęs „Agrokoncerno“ skundą dėl Muitinės departamento sprendimo mokėti antidempingo muitą.

Pasak teismo, muitinė pagrįstai konstatavo, kad „Agrokoncerno“ importuotoms trąšoms turi būti taikytas galutinis antidempingo muitas, taip pat pagrįstai apskaičiavo mokestinę nepriemoką: 1,5 mln. eurų galutinio antidempingo muito, 321,5 tūkst. eurų importo PVM, 38,4 tūkst. eurų muito delspinigių, 44,1 tūkst. eurų PVM delspinigių ir skyrė grupei 370,5 tūkst. eurų baudą.

Muitą už rusiškas trąšas bendrovė buvo įpareigota sumokėti dar 2018 metais. Grupė skundė šį sprendimą Mokestinių ginčų komisijai, tačiau pastarajai jo netenkinus, ginčas persikėlė į teismus.

Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas pernai lapkritį priėmė galutinį sprendimą kitoje byloje – teismo sprendimu „Agrokoncernas“ už trąšas turi sumokėti beveik 5,5 tūkst. eurų antidempingo muitą.

Ginčas kilo Muitinei nusprendus, kad „Agrokoncerno“ 2017 metų pabaigoje importuotose trąšose esantis amonio nitrato kiekis sudarė daugiau kaip 80 proc. masės, todėl bendrovė privalo mokėti antidempingo mokestį.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama

2022 03 23 11:02
Spausdinti