Meniu
Prenumerata

pirmadienis, gegužės 16 d.


Teismas sustabdė 2 mln. eurų vertės LTG sutartį su „Corpus A“ Patikslintas
BNS
BNS Foto

Teismas laikinai sustabdė daugiau nei 2 mln. eurų vertės „Lietuvos geležinkelių“ (LTG) sutartį su statybų bendrove „Corpus A“ dėl LTG pastatų priežiūros ir remonto Šiaulių regione.

Panevėžio apygardos teismas bendrovės „Civinity Solutions“, konkurse užėmusios antrąją vietą, prašymu kovo 16-ąją pritaikė laikinąsias apsaugos priemones ir sustabdė sutarties vykdymą, BNS pranešė teismas.

Keturios bendros daugiau nei 10 mln. eurų vertės trejų metų trukmės sutartys su konkurso nugalėtoja „Corpus A“ pasirašytos šių metų vasarį. Pagal jas „Corpus A“ turi prižiūrėti ir remontuoti LTG pastatus Vilniaus, Kauno, Klaipėdos ir Šiaulių regionuose, tačiau ginčas kilo ir teismas laikinai sustabdė tik vieną sutartį dėl pastatų Šiaulių regione, jos maksimali vertė yra kiek didesnė nei 2 mln. eurų.

LTG ryšių su visuomene vadovė Laura Gabrilavičiūtė teigia, kad konkursas vyko pagal teisės aktus.

„Organizuodami viešuosius pirkimus laikomės tiek galiojančių teisės aktų, tiek ir gerosios praktikos reikalavimų. Taip užsitikriname partnerystę su konkrečios srities profesionalais ir racionalų lėšų panaudojimą“, – BNS sakė ji.

Pasak jos, LTG grupė nori atsisakyti su geležinkelių veikla nesusijusių funkcijų ir pastatų priežiūros paslaugas įsigyti rinkoje.

„Šiuo metu vertiname situaciją ir pritaikytų laikinųjų apsaugos priemonių įtaką, sprendžiame dėl tolesnių žingsnių“, – sakė L. Gabrilavičiūtė.

„Civinity Solutions“ teismui nurodė nesutinkanti su LTG sprendimu dėl pasiūlymų eilės, o sutartis su „Corpus A“, anot jos, yra neteisėta, nes pasirašyta praėjus vos dviem darbo dienoms po to, kai „Civinity Solutions“ gavo informaciją apie laimėtojo pasiūlymą bei jo vertinimą.

Bendrovė prašo pripažinti sutartį niekine ir negaliojančia, nes LTG pažeidė viešųjų pirkimo įstatymą, skaidrumo ir lygiateisiškumo principus, panaikinti sprendimą dėl laimėtojo ir įpareigoti LTG tęsti viešąjį pirkimą.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama

2022 03 25 09:02
Spausdinti