Meniu
Prenumerata

šeštadienis, vasario 24 d.


MIGRACIJA
Tryliktas mėnuo nenuvylė: atvykusių į Lietuvą vėl daugiau nei ją palikusių
BNS
Fotobankas
Sveiki, atvykę.

Vasario mėnesį į Lietuvą atvyko 1398 žmonėmis daugiau, nei išvyko, ir teigiama migracija fiksuojama tryliktą mėnesį iš eilės.

Kaip skelbia Statistikos departamentas, vasarį į Lietuvą atvyko 4531 žmogus, iš jų 1845 yra Lietuvos piliečiai. Sausį atvykusių buvo šiek tiek mažiau – 4050, bet didesnę dalį sudarė Lietuvos piliečiai, jų buvo 2278.

Iš Lietuvos išvykusių praėjusį mėnesį buvo mažiau nei metų pradžioje, atitinkamai 3133 žmonės vasarį ir 3422 žmonės sausį. Iš visų išvykusiųjų vasarį 2231 buvo Lietuvos pilietis, sausį – 2423.

Tarptautinės migracijos organizacijos Vilniaus biuro vadovė Audra Sipavičienė pabrėžia, kad migracijos tendencijos jau kuris laikas gerėja, tačiau išvykstančių Lietuvos piliečių vis dar daugiau nei parvykstančių.

„Jau kuris laikas tendencijos yra gerėjančios – emigracija ir bendrai, ir Lietuvos piliečių mažėja, o imigracija, daugiausia dėl trečiųjų šalių piliečių, auga. Vis dėlto kol kas, nors ir nežymiai, Lietuvos piliečių emigracija didesnė už grįžimus, tad vis dar turim Lietuvos piliečių neigiamą migracijos saldo, 531, toks per šių metų sausį ir vasarį skirtumas tarp išvykusių ir atvykusių Lietuvos piliečių“, – BNS sakė A. Sipavičienė.

Jos vertinimu, viena mažėjančios emigracijos priežasčių yra Jungtinės Karalystės pasitraukimas iš Europos Sąjungos, ir nuslūgus emigracijai į šią šalį krenta ir bendri rodikliai.

Atvykstančiųjų skaičius išvykstančiųjų viršija jau daugiau nei metus. Pastarąjį kartą neigiamas migracijos rodiklis fiksuotas 2019-ųjų sausį, tuomet į šalį atvyko 68 žmonėmis mažiau, nei išvyko.

Statistikos departamento skaičiavimu, pernai į Lietuvą atvyko maždaug 10,8 tūkst. daugiau žmonių, nei išvyko: imigravo 40 tūkst., o emigravo 29,2 tūkst. asmenų.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama

2020 03 09 11:18
Spausdinti