Meniu
Prenumerata

trečiadienis, balandžio 24 d.


LENKIJOS ŪKININKAI
Tvarkai Lenkijos pasienyje užtikrinti bus skiriamos papildomos VSAT pajėgos
ELTA
Dainius Labutis/ELTA
Rustamas Liubajevas.

Penktadienį prasidedant Lenkijos ūkininkų blokadai, bus skiriamos papildomos pajėgos, jog pasienyje su šia šalimi būtų užtikrinta viešoji tvarka, teigia Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) vadas Rustamas Liubajevas.

„Priminsiu, kad prie Lietuvos ir Lenkijos sienos sistemiškai patikrinimo procedūrų neatliekame, tačiau mes skirsime papildomas pajėgas tam, kad su kitomis institucijomis – su Lietuvos policija, muitine – užtikrintume viešą tvarką, taip pat prisidėtume prie srautų reguliavimo, jeigu toks poreikis bus“, – žurnalistams ketvirtadienį teigė R. Liubajevas.

ELTA primena, kad Lenkijos ūkininkai nuo penktadienio ketina blokuoti kelią tarp Kalvarijos ir Lenkijos Suvalkų apskrities Budzisko kaimo. Maždaug savaitę turinčios trukti akcijos metu norima tikrinti transportuojamų ukrainietiškų grūdų kiekius.

Praėjusią savaitę Lenkijos ūkininkai blokavo kelius į Ukrainą, taip pat – pagrindinį šalies greitkelį į Vokietiją. Protestuojama dėl, lenkų žemdirbių vertinimu, nesąžiningos konkurencijos, nes ukrainiečių grūdai yra pigesni ir mažina produkcijos kainas visoje Europoje.

Baiminamasi, kad įtampa tarp Lenkijos ir Ukrainos gali būti išnaudota Rusijos provokatorių.

2024 02 29 13:51
Spausdinti