Meniu
Prenumerata

pirmadienis, spalio 3 d.


Ūkio ministras M.Sinkevičius ir jo tėvas R.Sinkevičius supainiojo interesus, sako VTEK
BNS
(Žygimantas Gedvila nuotr.).

Nedeklaruodami ryšių su kartu medžiojančiais verslininkais, Ūkio ministras Mindaugas Sinkevičius ir jo tėvas, buvęs susisiekimo ministras Rimantas Sinkevičius supainiojo interesus, konstatavo Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK).

VTEK tyrimo metu nustatė, kad R.Sinkevičius yra Lietuvos medžiotojų ir žvejų draugijos Jonavos skyriaus Santakos medžiotojų būrelio narys nuo 1990-ųjų, M.Sinkevičius – nuo 2002-ųjų, narių teisėmis Jonavos medžiotojų būrelio „Lokys“ veikloje R.Sinkevičius dalyvauja nuo 2009-ųjų, M.Sinkevičius – nuo 2014-ųjų. Tačiau šių ryšių buvęs susisiekimo ministras R.Sinkevičius taip ir nedeklaravo, o jo sūnus, ūkio ministras M.Sinkevičius tą padarė tik jau VTEK pradėjus tyrimą. VTEK tyrimo duomenys rodo, kad R.Sinkevičius per pastaruosius trejus metus dalyvavo 20-yje, o M.Sinkevičius 9-iose Panevėžio miškų urėdijoje vykusiose komercinėse medžioklėse. „Duomenų visuma neleidžia daryti vienareikšmiškos išvados, kad už kurią nors iš šių medžioklių R.Sinkevičius ir M.Sinkevičius nebūtų atsiskaitę su atitinkamais fiziniais ar juridiniais asmenimis“, – nurodo VTEK.

Tada dirbo meru

Mindaugas Sinkevičius sako, kad VTEK konstatuotas pažeidimas dėl nedeklaruotų ryšių su medžiotojais yra mažareikšmis. „Dėl nedeklaruotos narystės (medžioklės) klubuose – nekvestionuoju, kad tai yra pažeidimas. Manau, kad jis mažareikšmis, ištaisytas, narystė klubuose deklaruota“, – žurnalistams Vyriausybėje sakė socialdemokratas.
Manau, kad jis mažareikšmis, ištaisytas, narystė klubuose deklaruota.
VTEK trečiadienį paskelbė, kad M.Sinkevičius narystę medžiotojų būreliuose deklaravo tik etikos sargams pradėjus tyrimą. Žurnalistų paklaustas, ar nemato pagrindo atsistatydinti, ūkio ministras atsakė: „Už 2014 metus, kai tie pažeidimai fiksuoti ir dirbau meru, atsistatydinau iš merų ir dabar esu ministras“.

Pamoka visiems

Etikos sargų konstatuotas ūkio ministro Mindaugo Sinkevičiaus pažeidimas turi būti pamoka visiems politikams, kad jie deklaruotų visus interesus, sako valdančiosios Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos lyderis Ramūnas Karbauskis. „Tai turėtų būti žinia visiems. Aš pats, kaip frakcijos vadovas, kviesiu visus frakcijos narius, jeigu jie užmiršo deklaruoti visus interesus, kad tai padarytų“, – BNS trečiadienį sakė R.Karbauskis. R.Karbauskis teigė, jog viešųjų ir privačių interesų derinimui didesnį dėmesį turėtų skirti Seimo Etikos ir procedūrų komisija. Pasak jo, tiek Vyriausybėje, tiek Seime tikriausiai yra ne viena dešimtis žmonių, nemanančių, jog narystė medžiotojų būreliuose ar panašiose organizacijose yra interesų objektas. „Galiu įtarti, kad ministras net neįžvelgė problemos ir nepagalvojo apie tai“, – teigė politikas.
Jo pažeidimas nėra tokio masto, kad būtų galima kelti klausimą dėl nepasitikėjimo.
„Jo pažeidimas nėra tokio masto, kad būtų galima kelti klausimą dėl nepasitikėjimo“, – pridūrė jis.

Nemokėjo už medžioklę

Pasak komisijos, absoliuti dauguma medžioklės atvejų yra patvirtinti atitinkamais finansiniais dokumentais, dalį jų liudija buvus šias medžiokles organizavę asmenys, tačiau medžioklės tvarką reglamentuojantys teisės aktai nenumato, kad po kiekvienos komercinės medžioklės visi medžiotojai su miškų urėdija, ar medžioklės užsakovu privalėtų atsiskaityti nedelsiant, pateikdami rašytinius to įrodymus. „Atsižvelgiant į tokias aplinkybes, tyrimas šioje dalyje nutrauktas“, – nurodo VTEK. VTEK, įvertinusi tyrimo metu surinktus duomenis, rekomenduoja aplinkos ministrui pakeisti teisinį profesionalių medžioklių reglamentavimą taip, kad būtų užtikrintas skaidrus kiekvieno medžioklės dalyvio atsiskaitymas už suteiktas paslaugas. Tokios priemonės, anot komisijos, leistų išvengti visuomenėje kylančių abejonių dėl valstybinėje tarnyboje dirbančių elgesio atitikties tarnybinės etikos reikalavimams. VTEK tyrimą atliko gavusi Seimo konservatorių Ingridos Šimonytės ir Agnės Bilotaitės skundą. Parlamentarės rėmėsi delfi.lt publikacija, kad minėti politikai galbūt nedeklaravo ryšių su verslininkais, o taip pat galbūt nemokėjo už medžioklę ir to nenurodė kaip dovanos privačių interesų deklaracijoje. Kaip skelbė delfi.lt, dokumentai rodo, kad už buvusį ir esamą ministrus 2014-aisiais vykusiose medžioklėse mokėjo ir verslininkas Darius Nedzinskas, ir kelininkų įmonės „Fegda“ generalinis direktorius Arvydas Gribulis, ir „Alytaus energijos“ vadovas Vytautas Čeponis. Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama.  
2017 06 28 17:10
Spausdinti