Meniu
Prenumerata

trečiadienis, gruodžio 7 d.


GENERALINĖ PROKURATŪRA
Ukrainiečius žeminusiam ir karą palaikiusiam vyrui prokurorai siūlo priverstinį gydymą
BNS
Unsplash
Asociatyvi nuotrauka.

Ukrainiečius žeminusiam ir Rusijos karą prieš Ukrainą palaikiusiam vyrui prokurorai siūlo priverstinį gydymą, ketvirtadienį informavo Generalinė prokuratūra.

Pasak jos, Vilniaus apylinkės prokurorai baigė ikiteisminį tyrimą dėl viešo pritarimo karo nusikaltimams ir ukrainiečių tautybės asmenų menkinimo ir perdavė jį Vilniaus apylinkės teismui.

Prokurorė Renalda Kučinskaitė prašo 34-erių kaltinamajam taikyti priverčiamąsias medicinos priemones.

Už minėtą nusikaltimą įstatymai numato baudą, laisvės apribojimą, areštą arba laisvės atėmimą iki vienerių metų.

Byloje surinktais duomenimis, vyras viename socialiniame tinkle kovo 1 dieną paskelbė savo parengtą vaizdo įrašą, kuriame viešai pritarė karo nusikaltimams – nuo vasario 24 dienos Rusijos vykdomai karinei agresijai Ukrainoje.

Tyrimo duomenimis, tame pačiame vaizdo įraše sostinės gyventojas žemino ukrainiečių tautybės asmenis ir propagavo jų, kaip karo aukų, sumenkinimo bei sunaikinimo idėjas.

Ikiteisminį tyrimą atliko Vilniaus apskrities policijos kriminalistai.

Tyrimo metu įtariamajam buvo skirta stacionari teismo psichiatrijos ir teismo psichologijos ekspertizė. Ją atlikę specialistai pateikė išvadas, kad dėl lėtinio progresuojančio psichikos sutrikimo vyras nusikaltimo įvykdymo metu negalėjo suvokti veikos pavojingumo ir valdyti savo veiksmų.

Specialistai konstatavo, kad įtariamajam tikslinga taikyti priverčiamąsias medicinos priemones – ambulatorinį stebėjimą pirminės psichikos sveikatos priežiūros sąlygomis.

2022 11 03 09:55
Spausdinti