Meniu
Prenumerata

trečiadienis, birželio 29 d.


GYNYBA
Už JAV skirtus 24 mln. eurų modernizuota kariuomenės aviacijos bazė Šiauliuose
BNS
Fotobankas
Karinis lėktuvas Zokniuose.

Už Jungtinių Valstijų (JAV) skirtus 24 mln. eurų modernizuota Karinių oro pajėgų (KOP) Aviacijos bazė Šiauliuose

Kaip pirmadienį informavo Krašto apsaugos ministerija (KAM), už šiuos pinigus įrengti infrastruktūros objektai –  nauji transporto priemonių ir antžeminės įrangos remonto angarai, operacijų centras, trys peronai, modernios naikintuvų gaudyklės ir vieno iš peronų apšvietimas, keletas orlaiviams riedėti skirtų takų ir aikštelių, taip pat antžeminio transporto judėjimo keliai.

Pasak KAM, tai pagerina Karinių oro pajėgų aviacijos bazės pasirengimą priimti atvykstančius NATO sąjungininkus, didina sąveikumą ir atgrasymą.

„Naujiesiems infrastruktūros objektams įrengti 2016–2020 metais iš JAV Europos saugumo užtikrinimo iniciatyvos fondo lėšų buvo skirta 24 mln. eurų. Visiškai užbaigti 16 objektų, dar dviejų objektų statybą numatoma baigti šiais metais“, – teigia ministerija.

Trečiadienį šiuos objektus planuoja apžiūrėti krašto apsaugos viceministras Eimutis Misiūnas, JAV ambasadorius Lietuvoje Robertas Gilchristas, JAV oro pajėgų vadavietės Logistikos, inžinerijos ir pajėgų apsaugos departamento direktorius Ronaldas E. Jolly, Lietuvos kariuomenės Karinių oro pajėgų vadas Dainius Guzas bei kiti JAV ir Lietuvos kariuomenių atstovai.

Pasak E. Misiūno, JAV investicijos į karinę Lietuvos infrastruktūrą rodo, kad Lietuva išlieka svarbiu JAV gynybos politikos prioritetu.

„Kartu su JAV stiprindami Aviacijos bazės pajėgumus mes sudarome treniravimosi sąlygas JAV ir kitų NATO šalių kariniams vienetams, prisidedame prie  greito sąjungininkų pajėgų atvykimo į Lietuvą ir kitas Baltijos šalis“, – sako E. Misiūnas.  

Viceministras pabrėžia, kad Aviacijos bazė Šiauliuose yra svarbi ir viso regiono mastu, todėl šie įgyvendinti infrastruktūros projektai didina visų trijų Baltijos šalių gynybinį potencialą ir padeda užtikrinti aukštą Lietuvos, JAV ir kitų sąjungininkų šalių karinių vienetų parengtį.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama

2020 08 03 12:41
Spausdinti