Meniu
Prenumerata

šeštadienis, rugpjūčio 13 d.


KARANTINO RIBOJIMAI
V. Čmilytė-Nielsen nemano, kad komendanto valandos prireiks
BNS
Fotobankas
Viktorija Čmilytė-Nielsen.

Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen sako mananti, kad šalyje įvesti komendanto valandos siekiant sustabdyti koronaviruso plitimą nereikės.

„Aš manyčiau, kad komendanto valandos neprireiks“, – penktadienį per Seimo transliaciją feisbuke sakė parlamento vadovė. „Mano nuomonė pakankamai tvirta visų pirma dėl to, kad trečiadienį įvesti ribojimai yra pagrįsti ekspertų patarimais, ir, jei gyventojai susitelks, jei išgirs pavojaus signalą dėl užsikrėtimų skaičiaus ir kelias savaites kitu režimu gyvens, ypač per šventes, tikėtina, kad užsikrėtimų skaičius ims mažėti“, – teigė ji.

V. Čmilytė-Nielsen pažymėjo, kad Vyriausybės nuo trečiadienio įvesti griežtesni ribojimai „yra gyvybiškai reikalingi, kad pristabdytume įsisiūbavusią antrąją bangą“. „Jei jų bus laikomasi, tikėtina, kad sausio pabaigoje galėsime pereiti į normalesnį gyvenimo režimą. Dabar reikėtų laikytis nurodymų, nebandyti jų apeiti, o visiems drauge stengtis įveisti šitą iššūkį“, – kalbėjo parlamento vadovė.

Apie galimybę įvesti komendanto valandą, jei nemažės gyventojų mobilumas, šią savaitę užsiminė premjerė Ingrida Šimonytė. „Jeigu bus reikalingi tokie apribojimai, kurie yra komendanto valandos iš esmės apribojimai, tai yra tai, kas taikoma šiaip daugelyje Europos valstybių, turbūt beveik visose Europos valstybėse yra taikomi apribojimai tiesiog išeiti iš namų, tuomet tokių apribojimų jau tektų prašyti Seimo nustatyti“, –  žurnalistams Seime ketvirtadienį sakė I. Šimonytė.

Komendanto valanda gali būti įvedama šalyje paskelbus nepaprastąją padėtį. Ją paskelbti gali Seimas. Vyriausybės vadovė sakė, kad dėl tokių priemonių būtinumo paaiškės „artimiausiomis dienomis“, gavus naujausius duomenis apie gyventojų mobilumą.

„Įvertinsime naujesnius mobilumo duomenis ir, jeigu matysime, kad mobilumas nėra sumažėjęs pakankamai, tai reikės, matyt, svarstyti apie tas priemones, kurios tą mobilumą galėtų sumažinti, ir tos priemonės jau būtų Seimo prerogatyvoje“, – kalbėjo I. Šimonytė.

Lietuvoje trečiadienį įsigaliojo griežtesnis karantino režimas, kurio metu uždarytos daugelis parduotuvių, kirpyklos ir apribotas žmonių judėjimas. Įvedus komendanto valandą teritorijoje, kurioje įvesta nepaprastoji padėtis, draudžiama būti viešose vietose be specialaus leidimo ir asmens dokumentų.

2020 12 18 12:41
Spausdinti