Meniu
Prenumerata

pirmadienis, spalio 2 d.


UKRAINA IR NATO
V. Zelenskis: atrodo, kad nėra pasirengimo pakviesti Ukrainą į NATO
BNS
Scanpix
V. Zelenskis.

Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis antradienį pareiškė, kad NATO viršūnių susitikime Vilniuje tam tikros formuluotės svarstomos be ukrainiečių, ir sakė, kad tai ženklas, jog nėra pasirengimo pakviesti Ukrainą į Aljansą.

Ukrainos lyderis savo pranešime platformoje „Twitter“ pabrėžė, kad Kyjivas vertina savo sąjungininkus ir bendrą saugumą bei atviro pokalbio galimybę.

Jis nurodė, kad Ukrainai bus atstovaujama NATO viršūnių susitikime ir sakė, jog tai yra pagarbos ženklas.

„Tačiau Ukraina taip pat nusipelnė pagarbos. Dabar, pakeliui į Vilnių, gavome signalų, kad dėl formuluočių diskutuojama be Ukrainos“, – tviteryje rašė V. Zelenskis.

„Aš norėčiau pabrėžti, kad ši formuluotė susijusi su kvietimu tapti NATO nare, o ne su Ukrainos naryste. Tai beprecedentis ir absurdiškas dalykas, kai nenustatytas nei kvietimo, nei Ukrainos narystės laikas“, – teigė prezidentas.

„O tuo pat metu pridedama miglota formuluotė apie „sąlygas“ net dėl Ukrainos pakvietimo. Atrodo, kad nėra pasirengimo nei pakviesti Ukrainą į NATO, nei padaryti ją Aljanso nare“, – pridūrė jis.

Anot jo, tai reiškia, kad paliekama galimybė su Rusija derėtis dėl Ukrainos narystės NATO.

„Rusijai tai reiškia motyvaciją tęsti terorą. Netikrumas yra silpnybė“, – sakė prezidentas.

V. Zelenskis pridūrė atvirai kalbėsiąs apie tai viršūnių susitikime Vilniuje.

Sąjungininkai Aljanso viršūnių susitikime Vilniuje svarsto atleisti Ukrainą nuo Narystės veiksmų plano (angl. Membership Action Plan, MAP) vykdymo, įkurti NATO ir Ukrainos tarybą ir sutarti dėl daugiametės pagalbos Ukrainos kariuomenei.

Tačiau 31 NATO narė vis dar derasi dėl galutinės komunikato formuluotės, kaip įtvirtinti Ukrainos Aljanse perspektyvą.

2023 07 11 13:52
Spausdinti