Meniu
Prenumerata

ketvirtadienis, gruodžio 8 d.


V. ZELENSKIO KREIPIMASIS Į SEIMĄ
V. Zelenskis: Lietuva viena pirmųjų atėjo į pagalbą Ukrainai
BNS
BNS Foto
V. Zelenskio kreipimasis į Seimą.

Lietuva yra viena pirmųjų, atėjusių į pagalbą Ukrainai, antradienį kreipdamasis į Seimą sakė Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis.

„Jūs buvote vieni pirmųjų, kurie atėjo į pagalbą Ukrainai, ir liekate tais, kurie daugiausia rūpinasi taika ir saugumu Europoje“, – sakė jis.

Ukrainos vadovas teigė, kad lietuvių pastangas ir nuoširdumą ukrainiečiai prisimins ilgai. Jis padėkojo Seimo pirmininkei Viktorijai Čmilytei-Nielsen ir premjerei Ingridai Šimonytei už jų vizitus jau į kariaujančią Ukrainą.

„Aš dėkingas jums, pone Gitanai (Nausėda – BNS), kad jūs pirmasis (...) priėmėte sprendimą ir perdavėte mums realią pagalbą, tai yra ginklus, „Stinger“ ir visa kita. Tai buvo lyderystės įrodymas“, – sakė V. Zelenskis kreipimosi taip pat klausiusiam Lietuvos prezidentui.

„Lietuvos tauta geriau nei visi kiti supranta, kaip okupantai gali sunaikinti laisvę ir kokia yra nepriklausomybės atkūrimo kaina“, – tvirtino Ukrainos prezidentas.

Anot jo, būtent tokia lyderystė reikalinga visam Europos kontinentui.

Kreipdamasis į Seimą V. Zelenskis teigė, kad Rusijos pradėtas karas Ukrainoje Europai iškėlė strateginį klausimą dėl vertybių, kiek jos dar svarbios.

„Ar iš tikrųjų vertybės, kurios po Antrojo pasaulinio karo tapo Europos pagrindu, dar yra gyvos? Ar jos jau atgyveno ir tegali būti muziejaus eksponatas turistams?“ – kalbėjo prezidentas.

Šį klausimą jis kėlė kalbėdamas apie Rusijos karių atliekamus civilių žmonių žudymus, kankinimus, prievartavimus.

Į Lietuvos Seimą V. Zelenskis kreipėsi nuotoliniu būdu pasijungęs tiesiogiai iš Kyjivo.

Po Ukrainos vadovo kreipimosi Lietuvos parlamentarai ėmėsi svarstyti ir priimti rezoliuciją, kuria smerkiama Rusijos vykdoma karinė agresija ir karo nusikaltimai Ukrainoje.

Karinę invaziją į kaimyninę šalį Rusija pradėjo vasario 24 dieną. Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas teigė, kad kariniu puolimu jo šalis siekia „denacifikuoti“ Ukrainą ir „demilitarizuoti“ šalį.

Per karo veiksmus Ukrainoje sugriauta daug civilių pastatų, iš rusų atkovotose teritorijose ukrainiečiai pranešė aptikę masines nužudytų civilių žmonių kapavietes, dalis jų buvo kankinti.

Nuo karo pradžios V. Zelenskis nuotoliniu būdu kreipėsi į daugelį pasaulio šalių parlamentų.

Po Ukrainos prezidento kalbos G. Nausėda dar kartą ragina griežtinti sankcijas

Po V. Zelenskio kalbos Lietuvos Seimui prezidentas Gitanas Nausėda dar kartą paragino sugriežtinti sankcijas karą sukėlusiai Rusijai.

„Kuomet Europoje svarstoma, štai pasilikime sau erdvės sugriežtinti sankcijas ateityje, pasilikime tam tikrą manevro laisvę, jei Rusijos elgesys keistųsi – šitoks požiūris yra klaidingas iš esmės“, – antradienį žurnalistams sakė G. Nausėda.

Anot Lietuvos vadovo, po V. Zelenskio kalbos ir pasakojimų apie išprievartautą kūdikį akivaizdu, kad „pasiekėme tokį lygį, kad didesnių baisumų įsivaizduot jau tiesiog neįmanoma“.

„Kas turi atsitikti dar baisesnio, kad pagaliau suprastume, kad turime spausti akseleratorių iki galo, nes tik tokiu būdu galime pasiekti realaus rezultato ir sustabdyt Rusiją šiame nežmoniškam kare“, – sakė G. Nausėda.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama

2022 04 12 11:49
Spausdinti