Meniu
Prenumerata

penktadienis, rugsėjo 30 d.


RINKIMAI
Valstiečiai kovoti dėl Trakų mero posto siunčia Genocido centro vadovą A. Jakubauską
BNS
BNS
Adas Jakubauskas.

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga (LVŽS) į Trakų merus žada kelti buvusio Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro (LGGRTC) vadovo Ado Jakubausko kandidatūrą.

Kaip BNS patvirtino LVŽS vadovas Ramūnas Karbauskis, tokį sprendimą priėmė vietos valstiečių skyrius.

„A. Jakubauskas yra tas žmogus, kuris galėjo būti ir jau buvo geriausias visų laikų LGGRTC vadovas ir jo pažiūros labai tradicinės, mums labai priimtinos“, – penktadienį BNS sakė R. Karbauskis.

„Jis niekada nebuvo mūsų sąjungos narys ir tose pozicijose jis stengėsi nepolitikuoti, bet mes labai džiaugiamės, kad po to, kai su juo buvo taip pasielgta, jis nusprendė, kad reikia aktyviai dalyvauti Lietuvos politikoje“, – teigė valstiečių vadovas.

Su A. Jakubausku BNS susisiekti nepavyko.

Seimas balandį atleido A. Jakubauską iš LGGRTC vadovo pareigų remdamasis išvadomis, kad jam nepavyko užtikrinti sklandaus institucijos darbo, tarp jos darbuotojų kilo susipriešinimas, istorikai išreiškė nerimą dėl mokslinių tyrimų politizavimo, o viešai nagrinėjama situacija centre menkino įstaigos dalykinę reputaciją.

A. Jakubauskas Genocido centrui vadovavo kiek ilgiau nei pusmetį. Jis priekaištus atmetė ir tikino tapęs politinių peripetijų auka.

Jis taip pat yra Lietuvos totorių bendruomenių sąjungos pirmininkas.

Tiesioginiai mero rinkimai Trakuose vyks šių metų spalio 10 dieną. Mero vieta ten atsilaisvino Editai Rudelienei tapus Seimo nare.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama

2021 06 04 11:21
Spausdinti