Meniu
Prenumerata

pirmadienis, gegužės 20 d.


EKONOMIKOS SKATINIMO PLANAS
Valstybės auditorė ekonomikos skatinimo plane įžvelgia galimai nebūtinus projektus
BNS
Unsplash

Vyriausybės patvirtintame 6,3 mlrd. eurų vertės ekonomikai po krizės gaivinti skirtame „Ateities ekonomikos DNR“ plane atsiranda nebūtinų valstybei bei neskatinančių ekonomikos projektų, sako Valstybės kontrolieriaus pavaduotoja.

Anot Živilės Simonaitytės, yra rizikų, jog į planą gali būti įtraukiami seniai įšaldyti Valstybės investicijų programos (VIP) projektai. 

„Įžvelgiame rizikas, kad į planą galbūt įtraukiami seniai įšaldyti VIP'o projektai, kurie buvo vertinami kaip Lietuvai nelabai aktualūs, o dabar siekiant skatinti ekonomiką ir daryti tas išlaidas, tų projektų atsiranda ten pakankamai daug, ir tokių, kurie nebūtinai yra patys aktualiausi ir geriausiai galintys prisidėti prie ekonomikos skatinimo“, – žurnalistams antradienį sakė Ž. Simonaitytė. 

Pasak jos, Valstybės kontrolė yra pradėjusi ir rudenį turėtų paskelbti Covid-19 veiksmų vertinimą, kuriame pasimatys, ar plane numatytos investicijos ir išlaidos yra tikslingos. 

„Didelį dėmesį savo vertinimo skiriame šiuo metu rengiamam DNR ekonomikos skatinimo planui, investicijoms, kurios įtraukiamos į šį planą, ar jos iš tikrųjų yra tos, kurios galės skatinti Lietuvos ekonomiką, lyginame situaciją su kitomis Europos Sąjungos valstybėmis, žiūrime, kaip atrodome šitame paveiksle ir pateiksime savo įžvalgas, kad galėtume koreguoti savo veiksmus skatinant ekonomiką“, – sakė Ž. Simonaitytė.

„Viena svarbiausių mūsų įžvalgų ir vertinimų bus tvirtinant ir priimant sprendimus dėl 2021 metų valstybės biudžeto“, – pridūrė ji. 

Finansų ministerijos teigimu, ilgalaikėms investicijoms iki 2021 metų pabaigos skirta apie 6,3 mlrd. eurų, iš kurių naujos papildomos investicijos yra 2,2 mlrd. eurų (pirminiame plane jų suma buvo  1,8 mlrd. eurų), likusios 4,1 mlrd. eurų (4,5 mlrd. eurų) – paspartintos jau suplanuotos investicijos.

 „Ateities ekonomikos DNR“ plane yra penki prioritetai – žmogiškasis kapitalas, skaitmeninė ekonomika ir verslas, inovacijos ir moksliniai tyrimai, ekonominė infrastruktūra bei klimato kaita ir energetika.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama

2020 08 04 16:37
Spausdinti