Meniu
Prenumerata

sekmadienis, liepos 14 d.


MIGRANTAI
Vidaus reikalų ministrė prašo šaulių pagalbos pasienyje su Baltarusija
BNS
Fotobankas
A. Bilotaitė.

Vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė kreipėsi į Šiaulių sąjungą dėl šaulių pasitelkimo Lietuvos ir Baltarusijos pasienyje esant nepaprastajai padėčiai.

„Esame dėkingi Lietuvos šaulių sąjungai už suteiktą pagalbą nuo pat valstybės lygio ekstremaliosios situacijos dėl masinio užsieniečių antplūdžio. Atsižvelgdami į tai, kad esant nepaprastajai padėčiai pajėgų sutelkimo klausimas tapo dar aktualesnis, kreipėmės į Šaulių sąjungą, kad įvertintų ir iš anksto suplanuotų šaulių pasitelkimo galimybes nepaprastosios padėties laikotarpiu, jeigu iškiltų jų pasitelkimo poreikis“, – trečiadienį išplatintame ministerijos pranešime cituojama A. Bilotaitė.

Prasidėjus neteisėtos migracijos krizei šauliai budėjo pasienyje nuo birželio pradžios iki liepos 19-osios.

Per šį laikotarpį neatlygintinai į pasienį suvaldyti migrantų krizės vyko 455 šauliai iš visų rinktinių. Kai kurie Šaulių sąjungos nariai į pasienį keliavo po keletą kartų.

Reaguojant į įtemptą padėtį Lenkijos ir Baltarusijos pasienyje, kai ten susirinko keli tūkstančiai neteisėtų migrantų ir bando pralaužti užkardas, kad patektų į Lenkiją, nuo trečiadienio Lietuvos pasienyje su Baltarusija įvesta nepaprastoji padėtis.

Į Lietuvą šiemet neteisėta pateko daugiau nei 4,2 tūkst. migrantų.

Lietuva ir kitos Vakarų šalys kaltina Minsko režimą migrantų srautų organizavimu ir vadina tai hibridine agresija.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama

2021 11 10 15:28
Spausdinti