Meniu
Prenumerata

pirmadienis, birželio 5 d.


Viešai prakalbęs Eligijus Masiulis piktinasi, kad paskolos susitarimas nebuvo įtrauktas į bylą
BNS
Edvardo Blaževič nuotr.

Buvęs Liberalų sąjūdžio vadovas Eligijus Masiulis atmeta politinės korupcijos byloje jam pateiktus kaltinimus ir sako, kad prokurorai byloje neįtraukė jo kaltę paneigiančių įrodymų.

Atnaujinta 12:01

Buvęs Liberalų sąjūdžio vadovas Eligijus Masiulis atmeta politinės korupcijos byloje jam pateiktus kaltinimus ir sako, kad prokurorai į bylą neįtraukė jo kaltę galinčių paneigti įrodymų.

Buvęs politikas kartoja, jog teisėsaugos metami kaltinimai ėmus kyšį iš „MG Baltic“ buvusio viceprezidento Raimondo Kurlianskio tebuvo paskola investicijoms į nekilnojamąjį turtą,  kurią jis grąžino, tačiau kartu pripažįsta taip gudravęs ir siekęs nuslėpti sandorį nuo visuomenės prieš artėjančius Seimo rinkimus.

„Tikėjau (...), kad bus objektyviai viskas išsiaiškinta ir sulauksiu žinios, kad įtarimai man panaikinti, nors suprantu, kad tokiam sprendimui reikia drąsos. Deja, aš apmaudžiai klydau, šiandien turiu prieš save kaltinimus“, – trečiadienį surengtoje spaudos konferencijoje teigė E. Masiulis.

Anot jo, susipažįstant su bylos medžiaga, paaiškėjo faktai, „kuriuos prokurorai bandė skandalingai nuslėpti ir toliau visomis išgalėmis bando ignoruoti“.

Jo teigimu, teisėsaugos pareigūnai jo automobilyje 2016-ųjų gegužės 10-ąją rado paskolos susitarimą su buvusiu „MG Baltic“ viceprezidentu Raimondu Kurlianskiu, dokumentą nufilmavo, tačiau jau atlikdami po pusvalandžio kratą jo nepaėmė ir neįtraukė į bylą.

„Toks skandalingas prokurorų elgesys mane glumina ir parodo vieną faktą: kas prokurorui neparanku ir griauna kaltinimus (...), yra piktybiškai ignoruojama“, – sakė jis.

Buvęs politikas pripažino, kad, jo teigimu, automobilyje paimta, kaip pats nurodo, 90 tūkst. eurų paskola iš R. Kurlianskio buvo „ko gero, mano kvailiausias poelgis gyvenime“, bet atmetė kaltinimus politine korupcija.

Jis taip pat tikino paskolą R. Kurlianskiui jau grąžinęs. Vis dėlto jis nenurodė, kada buvo pasirašytas paskolos raštelis, kas jį pasirašė, kas dar žinojo apie paskolą, iš kokių pinigų ji grąžinta ir žadėjo detales pateikti tik teisme.

E. Masiulis teisėsaugos buvo sulaikytas 2016 metų gegužės 10 dieną, per kratas jo automobilyje ir namuose rasta apie ketvirtis milijono eurų. Tuo metu E. Masiulis buvo Liberalų sąjūdžio pirmininkas, šios partijos potencialus kandidatas į premjero postą. Prieš tai ilgametę politiko patirtį turėjęs E. Masiulis yra buvęs susisiekimo ministru.

„Politinė korupcija turėtų turėti aiškias logikas: yra kažkokie atsilyginimai už kažką. Labai aiškiai teigiu, kad toje medžiagoje, kurią perskaičiau, aš nemačiau tos logikos, – sakė jis. – Taip, tai yra situacija, į kurią aš per savo kvailumą, per savo kažkokį norą pagudrauti, neatskleisti visuomenei, tuo metu labai daug įvėliau ir pats įsivėliau. Tą suvokiu“.

Jis tikino artimai nesibičiuliavęs su R. Kurlianskiu ir pažinojęs jį „tiek, kiek jis galėjo duoti paskolą“. „Bet kur daromi tokie sandoriai“, – svarstė E. Masiulis, paklaustas, ar jam pačiam atrodo įprasta praktika, kai politikas ima iš verslo atstovų paskolas grynaisiais alkoholio butelio dėžutėje automobilyje.

Vilniaus apygardos prokuratūra trečiadienį teismui perdavė politinės korupcijos bylą, kurioje E. Masiulis kaltinamas paėmęs 106 tūkst. eurų kyšį už galbūt koncernui naudingų sprendimų priėmimą: Seime svarstant ir priimant Vartojimo kredito įstatymo projektą, Seimo nutarimą dėl 169,3 mln. eurų viešojo ir privataus sektorių partnerystės projekto „Kelias Vilnius – Utena“, už pasiūlymą dėl Atsiskaitymų grynaisiais pinigais ribojimo įstatymo projekto pakeitimo, už tai, kad Vilniaus savivaldybės taryboje nebūtų svarstoma rezoliucija dėl paminklo Jonui Basanavičiui, taip pat „už išimtinę padėtį ir palankumą ateityje Seime priimant kitus koncernui naudingus politinius sprendimus“. Taip pat kaltinimuose nurodoma, kad už kyšį E. Masiuliui buvo tikimasi, jog jis pasinaudos savo įtaka ir paveiks kitus parlamentarus priimti sprendimus koncerno naudai.

Minimas ir epizodas, jog E. Masiulio prašymu R.Kurlianskis įtikino buvusį Liberalų sąjūdžio pirmininko pavaduotoją Antaną Guogą nekurti „Klestinčios Lietuvos“ frakcijos partijoje ir tai, anot kaltinimų, buvo naudinga E. Masiuliui bei liberalams siekiant išlaikyti politinę įtaką.

„Nesu nė vienos kaltinimuose paminėtos iniciatyvos autorius, nesu nė vienos jų organizatorius (...), visi pasiūlymai yra atėję iš Vyriausybės arba inicijuoti kitų politikų“, – atsakydamas į tai tikino E. Masiulis.

Per kratą tuometinio politiko namuose 2016-ųjų gegužės 10-ąją teisėsauga iš viso rado per 244 tūkst. eurų vertės grynųjų, įskaitant 1600 JAV dolerių ir 130 svarų. E. Masiulis kaltinamas ir neteisėtu praturtėjimu, kadangi, anot kaltinimų, pinigai gauti iš nenustatytų pajamų šaltinių ir nedeklaruoti. E. Masiulis tikina, kad pinigų teisėtumui įrodymus pateiks teisme.

„Prokurorai tikrai nenustatė, kad bute rastų pinigų kilmė yra neteisėta. Priešingai, patikrinimo duomenys rodo, kad pinigai teisėti“, – dėstė jis.

Byloje įtarimai pareikšti trims juridiniams ir penkiems fiziniams asmenims: Darbo ir Liberalų sąjūdžio partijoms, koncernui MG Baltic, buvusiems liberalų ir darbiečių lyderiams Eligijui Masiuliui, Vytautui Gapšiui, buvusiems parlamentarams liberalams Šarūnui Gustainiui, Gintarui Steponavičiui bei buvusiam „MG Baltic“ viceprezidentui Raimondui Kurlianskiui. Jis kaltinamas davęs kyšius E. Masiuliui, Š. Gustainiui bei V. Gapšiui.

Ikiteisminio tyrimo metu buvo apklausta daugiau nei 150 asmenų, daugiau kaip 50 iš jų – praeitos ir šios kadencijos Seimo nariai, keletas buvusių ministrų, Europos Parlamento narių

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama.

2018 04 18 13:29
Spausdinti