Meniu
Prenumerata

ketvirtadienis, liepos 18 d.


Viešbučių vystytojai baiminasi PVM lengvatos pokyčių
BNS
(BNS nuotr.).

Jei pridėtinės vertės mokesčio (PVM) tarifas viešbučiams bus pakeltas iki 15 proc., gali būti stabdomi stambūs nauji projektai, teigia Lietuvos viešbučių ir restoranų asociacijos prezidentė Evalda Šiškauskienė.

Vilniuje tinklo viešbutį „Hilton“ planuojančios statyti „Vičiūnų grupės“ vadovas Šarūnas Matijošaitis sako, kad grupė laukia galutinio sprendimo dėl tarifo viešbučiams ir tuomet spręs, ar toliau vystyti projektą.

15 proc. tarifas naujiems projektams – katastrofa

„Mes diskutavome su finansų ministru. Iš vienos pusės gerai, kad išgirdo, ir gerai, kad nebus 21 proc., bet iš kitos pusės, suprantame, kad čia nieko gero viešbučiams, ypač naujai besistatantiems. Tiem, kurie jau yra, tas 15 proc. tarifas gal ir OK, bet čia naujiems projektams tai katastrofa. Tai mus bloškia atgal į nekonkurencinę rinką, kai statome dabar tiek viešbučių“, - BNS sakė E.Šiškauskienė. Anot jos, šiuo metu vidutiniškas PVM tarifas viešbučiams Europos Sąjungoje yra 11 proc., kaimyninėje Lenkijoje – 7 proc., Estijoje – 9 proc., Latvijoje – 12 procentų. „Mes su planuojamų 20 naujų viešbučių turėsime 15 procentų, o dar norime vystyti konferencinį turizmą, kur planuojamos konferencijos su 600 žmonių. Mes prašėme, ar negali Lietuva padaryti proveržio ir padaryti 5 proc. šitą laikotarpį, kai statosi nauji projektai. Galėtume pasiimti visą grietinėlę ir iš konferencinio turizmo uždirbtume milijonus. Vien iš naujų projektų per metus vien už nakvynes, kurios sudaro 18 proc. kiekvieno atvykusio išlaidų, gautume po 90 mln. eurų įplaukų“, – skaičiavo viešbučių asociacijos vadovė. Anot jos, nauji planuojami viešbučių projektai yra nežinioje, kadangi neaišku, kokias sąlygas kels projektus finansuoti galintys bankai. „Dabar visi projektai, kurie vystosi, yra ta stadija, kai jie eina į bankus. Dabar, esant 9 proc. tarifui, 50 proc. projekto lėšų turėjai turėti savo, o projektai svyruoja nuo 10 iki 20 mln. eurų ir daugiau. Aš nežinau, ką dabar bankai rudenį sakys. Dabar yra sustoję visi tie projektai, nes nėra aiškios sąlygos“, – kalbėjo E.Šiškauskienė.

„Hilton“ viešbutį statanti „Vičiūnų grupė“ laukia

Tarptautinio viešbučių tinklo „Hilton“ viešbutį Vilniuje planavusi statyti Kauno mero Visvaldo Matijošaičio kontroliuojama bendrovė „Vičiūnų grupė“ laukia galutinio valdžios sprendimo dėl PVM tarifo viešbučiams. Anot grupės vadovo Šarūno Matijošaičio, didesnis nei dabar galiojantis 9 proc. PVM tarifas reikalaus perskaičiuoti projekto kaštus ir tuomet bus sprendžiama dėl jo ateities.
„Šiai dienai negalime pateikti jokio konkretaus atsakymo dėl „DoubleTree by Hilton“ likimo – kadangi neaišku, koks galiausiai bus tarifas.“
„Šiai dienai negalime pateikti jokio konkretaus atsakymo dėl „DoubleTree by Hilton“ likimo – kadangi neaišku, koks galiausiai bus tarifas. Aišku tik tai, kad projektas tikrai bus vykdomas, jeigu liks galioti dabartinis PVM tarifas viešbučiams – bet koks jo kėlimas mus vers iš naujo atlikti detalius skaičiavimus, iš esmės persvarstyti situaciją, ir tik tuomet bus aišku, ar Lietuvoje turėsime pirmąjį aukštos klasės „DoubleTree by Hilton“ ženklo viešbutį“, – BNS atsiųstame komentare teigė Š.Matijošaitis. Anot jo, PVM tarifo viešbučiams pakėlimas iki 15 proc. būtų mažiau kenksmingas, nei radikalus didinimas iki 21 proc., tačiau ir jis turės neigiamą poveikį šalies ūkiui. „Daugiausia žalos dėl to patirs jau suplanuoti ir vykdomi nauji viešbučių projektai – tai yra, tiesiogiai nukentės investicijos. Vėl pakeitus mokestinę bazę, keistųsi visi pirminiai mūsų skaičiavimai, mažėtų verslo prielaidų – neaišku, ar bankai apskritai ryžtųsi finansuoti mūsų projektą“, – kalbėjo Š.Matijošaitis.

Planuojami nauji viešbučių projektai

Šiuo metu didžiuosiuose šalies miestuose planuojami keli viešbučių projektai. Išvalytoje apleisto Žalgirio stadiono teritorijoje nekilnojamojo turto plėtros bendrovė „Hanner“ stato 200 kambarių viešbučio statybas, į kurias investuoja 20 mln. eurų. Viliamasi, kad 4 žvaigždučių viešbutis duris atvers 2018 metų pavasarį. Šiemet pavasarį pradėtaa Norvegijos kompanijos „Linstow“ valdomo keturių žvaigždučių viešbučio „Radisson Blu Hotel Lietuva“ plėtra: Konstitucijos prospekte kylančiame pastate suplanuoti 165 kambariai. Nors plėtotoja investicijų neatskleidžia, vien su rangovu pasirašytos sutarties vertė siekia 19 mln. eurų. Investicijų bendrovės „Lords LB Asset Management“ fondas taip pat skelbė iki 2018 metų sostinės Konstitucijos prospekte planuojantis pastatyti 40 mln. eurų vertės 18,6 tūkst. kv. metrų ploto biurų ir viešbučio kompleksą, kuriame būtų 300 kambarių. Nekilnojamojo turto plėtros bendrovė „Merko būstas“ įsigytame sklype prieš sostinės Žalgirio stadiono teritoriją pavasarį pradėjo naujo viešbučio „Ibis“ bei daugiabučių komplekso „Rinktinės Urban“ statybas. Bendros investicijos į projektą turėtų siekti 40 mln. eurų. Šiais metais sostinės Maironio gatvėje nekilnojamojo turto plėtros bendrovė „Eigulių topolis“ pradėjo pastato rekonstrukciją. Jame suplanuoti 79 viešbučio kambariai, tačiau nei apie investicijas, nei apie operatorių plėtotoja žiniasklaidai nekomentuoja. Sostinės Didžiojoje gatvėje nekilnojamojo turto bendrovė „Blendas“ jau pradėjo istorinio pastato rekonstrukciją, kuriame 2018 metų pradžioje turėtų pradėti veikti 105 kambarių 5 žvaigždučių viešbutis. Kol kas jo operatorius neskelbiamas. Į projektą bus investuota apie 20 mln. eurų. Greta Vilniaus tarptautinio oro uosto šiuo metu kyla 113 kambarių viešbutis „Loop“, į kurio statybą ir įrengimą iki 2017 metų pradžios ketinama investuoti virš 4 mln. eurų. Metų pabaigoje nekilnojamojo turto plėtros bendrovė „Kauno saulėtekis“ turėtų pradėti statyti 20 mln. eurų vertės viešbutį Rinktinės gatvėje. Jame suplanuoti 170 kambarių. Apie planus 2017 metais 65 kambariais išplėsti sostinės Sodų gatvėje esantį viešbutį „Panorama“ yra skelbusi jį valdanti bendrovė „Panorama Hotel“. Tiksli investicijų suma neatskleidžiama, tačiau tikimasi, kad po plėtros viešbutis iš 3 žvaigždučių taps 4. Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama.
2017 08 04 16:20
Spausdinti