Meniu
Prenumerata

trečiadienis, gegužės 29 d.


Vilniaus troleibusų ir autobusų vairuotojai balandį žada tris streikus
BNS
(BNS nuotr.).

Vilniaus savivaldybės valdomo „Vilniaus viešojo transporto“ (VVT) profesinių sąjungų atstovai reikalauja paskelbti šią įmonę keleivių vežimo dalies maršrutų konkurso laimėtoja, priešingu atveju grasina streikais.

Kaip skelbia profesinių sąjungų atstovai, 2 valandų streikai turėtų vykti balandžio 19, 21 ir 24 dienomis: balandžio 19 dieną nuo – 4.30 iki 6.30 val., balandžio 21 dieną nuo 5 iki 7 val. ir balandžio 24 dieną nuo 6 iki 8 valandos. Profesinių sąjungų atstovai sako, kad nepavykus susitarti su savivaldybe, streiko metu turėtų būti vykdoma apie trečdalį visų tvarkaraščiuose numatytų autobusų ir troleibusų reisų. VVT darbuotojų profesinės sąjungos pirmininkas Algirdas Markevičius teigė, kad įmonės darbuotojai reikalauja teisinės apsaugos atleidžiamiems įmonės darbuotojams atiduodant dalį maršrutų privačiam verslui – užtikrinti jiems galimybę įsidarbinti pirmumo teise maršrutus iš VVT perimančiose privačiose bendrovėse. Savivaldybė, anot jo, su tuo nesutinka. Be to, piktinamasi, savivaldybė antrojoje privataus vežėjo konkurso dalyje, kur VVT pasiūlė mažiausią kainą, atsisakė pripažinti laimėtoją ir pradeda neskelbtinas derybas su visais konkurso dalyviais. Įmonės profesinė sąjunga reikalauja paskelbti VVT savivaldybės vykdyto vežėjų konkurso nugalėtoju, išsaugoti bendrovės darbo vietas ir socialines garantijas, nediskriminuoti VVT, sudarant nesąžiningas sąlygas konkuruoti su privačiais vežėjais. Be to, savivaldybės reikalaujama įmonei grąžinti skolą. „Savivaldybė savo veiksmais galimai diskriminuoja mūsų įmonę ir vilkina paskelbti konkurso rezultatus (...). Jei kiekvieną dieną išvažiuoja apie 400 transporto priemonių, tai pagal Aukščiausiojo Teismo išaiškinimą, tenkinant minimalius paslaugų poreikius vilniečiams, apie 100 transporto priemonių pagal grafikus turėtų išvykti“, – sakė profesinės sąjungos vadovas. Jis sako, kad Vilniaus savivaldybė ir įmonės administracija apie sprendimą skelbti streikus informuota, per tris dienas prašoma suderinti maršrutų grafikus, pagal kuriuos streiko dienomis kursuos autobusai ir troleibusai. „Jei mes nematysime noro iš savivaldybės pusės suderinti tuos grafikus, mes priimsime sprendimą, kad išvis dvi valandas visos transporto priemonės Vilniaus mieste neišvažiuos“, – teigė jis.
„Jei mes nematysime noro iš savivaldybės pusės suderinti tuos grafikus, mes priimsime sprendimą, kad išvis dvi valandas visos transporto priemonės Vilniaus mieste neišvažiuos“
A.Markevičius sako, kad šiuo metu, profsąjungos žiniomis, savivaldybė yra gavusi leidimą iš Viešųjų pirkimų tarnybos vykdyti neskelbtinas derybas su visais trimis konkurso dalyviais. Anot jo, sprendimas paskelbti konkursą neįvykusiu ir pradėti derybas su kiekvienu tiekėju atskirai neužtikrina skaidrumo ar mažiausios paslaugų kainos vilniečiams. Jis pridūrė, kad profesinės sąjungos neatmeta galimybės organizuoti ir neterminuotus streikus. „Jau priėmėme sprendimus pradėti procedūras neterminuotiems streikams. Pagal galiojantį Darbo kodeksą, šiandien informuosime apie tai Vilniaus savivaldybę ir įmonės vadovybe“, – teigė VVT darbuotojų atstovas. Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama.
2017 04 11 15:06
Spausdinti