Meniu
Prenumerata

pirmadienis, spalio 2 d.


NATO VIRŠŪNIŲ SUSITIKIMAS
Vilniuje prasidėjo Šiaurės Atlanto Tarybos susitikimas
ELTA
Scanpix
NATO lyderiai.

Vilniuje vykstančiame NATO viršūnių susitikime prasidėjo Šiaurės Atlanto Tarybos susitikimas, kuriame susirinko šalių vadovai ir ministrai pirmininkai.

Susitikime svečio teisėmis dalyvavo ir Švedija, kurios narystei NATO pritarimą viešai išsakė jau visos Aljanso narės.

„Sveiki atvykę į Lietuvą, kur laisvė niekada nebuvo priimama kaip duotybė, kur vertybės visada buvo ginamos, kur sąjungininkai visada yra laukiami ir branginami“, – Tarybos posėdžio pradžioje šalių vadovas sakė G. Nausėda.

„Lietuva yra šalis, kur principas „vienas už visus ir visi už vieną“ turi labai svarbią prasmę ir yra giliai mūsų širdyse“, – akcentavo jis.

Prezidentas nurodė, kad Vilniuje susirinkę Aljanso lyderiai turės priimti esminius sprendimus, susijusius su kolektyvinės gynybos ir atgrasymo stiprinimu, parama Ukrainai bei ryšių su kitais regionais stiprinimu.

„Vienybė, solidarumas ir transatlantinis ryšys yra nepakeičiami mūsų sėkmės poliai“, – kalbėjo šalies vadovas.

„Draugai, leiskite palinkėti produktyvių diskusijų ir išmintingų sprendimų“, – linkėjo jis.

Tarybos posėdžio pradžioje NATO generalinis sekretorius Jensas Stoltenbergas padėkojo Lietuvai ir prezidentui G. Nausėdai už priėmimą Vilniuje.

„Didžiulės padėkos Lietuvai ir jums asmeniškai, prezidente Gitanai Nausėda už priėmimą“, – susitikimo metu sakė J. Stoltenbergas.

NATO generalinis sekretorius pabrėžė, kad viršūnių susitikimo metu bus priimti sprendimai, kurie priartins Ukrainą prie narystės NATO.

„Mes priimsime daugybę sprendimų dar labiau stiprinančių Aljansą, mes padidinsime savo praktinę ir politinę pagalbą Ukrainai. Visa tai priartins Ukrainą prie NATO, kuri ji ir priklauso“, – sakė jis, akcentuodamas, kad taip pat yra sutarimas ir dėl ambicingesnių gynybos investicijų.

Diskusijos dėl galimos Ukrainos narystės NATO dominuoja Aljanso viršūnių susitikime Vilniuje. Nors NATO narės sutaria, kad Ukraina negali prisijungti prie Aljanso, kol jos teritorijoje vyksta Rusijos sukeltas karas, esama išsiskiriančių nuomonių dėl valstybės stojimo proceso spartos ir sąlygų pasibaigus karo veiksmams.

Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis teigia, kad būtų absurdiška, jei NATO viršūnių susitikime jo šaliai nebūtų pasiūlyta narystė Aljanse.

2023 07 11 14:52
Spausdinti