Meniu
Prenumerata

ketvirtadienis, birželio 13 d.


VILNIUS
Vilniuje prisiekus tarybai pritarta S. Bieliūnės, D. Meiželytės kandidatūroms į vicemeres
BNS
Andrius Ufartas/ELTA
D. Meiželytė.

Į pirmąjį posėdį trečiadienį susirinkusi ir prisiekusi nauja Vilniaus miesto savivaldybės taryba, pritarė vicemerių Simonos Bieliūnės ir Donaldos Meiželytės kandidatūroms, patvirtino komitetų sudėtis.

S. Bieliūnei patikėti sveikatos, socialinių reikalų, naktinės ekonomikos ir kultūros klausimai, D. Meiželytei – ikimokyklinio, bendrojo ir neformaliojo ugdymo sritys, jaunimo reikalai bei sporto ir sveikatinimo klausimai.

Tuo metu administracijos direktoriumi Vilniaus meras Valdas Benkunskas paskyrė Adomą Bužinską, iki šiol ėjusį administracijos direktoriaus pavaduotojo pareigas. Anot mero, administracijos vadovo pareigas jis patikėjo „patirtį turinčiam žmogui, su kuriuo pasitikėjimą kūrėme per ilgus bendro darbo savivaldybėje metus“.

Prieš pirmąjį naujosios tarybos posėdį V. Benkunskas žurnalistams sakė, jog tikslų ir darbų yra apstu – po priesaikų ir pirmųjų potvarkių jis žadėjo, jog „rytoj jau tvarkysimės visą buitį“.

„Nesu naujokas Vilniaus miesto savivaldybėje, joje turiu 12 metų patirtį. Šiandien jau nebe tarybos narys būsiu, bet iš esmės tai yra vienas žingsnis į priekį siekiant realizuoti tai, ko vilniečiai nori, tai tikslų ir darbų yra labai daug“, – pažymėjo jis.

Rengsis NATO viršūnių susitikimui

Anot mero, svarbiausi laukiantys darbai – infrastruktūros tvarkymas, pasiruošimas NATO viršūnių susitikimui.

„Pirmieji darbai yra peržiūrėti tuos planus, kurie yra nuo metų pradžios padaryti, ypač tose srityse, kurias man teko kuruoti būnant vicemero pareigose, taip pat pasižiūrėti biudžetą, kuris yra sėkmingai renkamas pagal visus planus, bet matant visas prognozes labai svarbu įsivertinti, kaip tiek šių, tiek kitų metų kontekste mes atrodome, na, ir pradėti tuos darbus, kurie vilniečiams yra reikalingi“, – teigė jis.

V. Benkunskas sako, kad didelį dėmesį šią vasarą savivaldybė skirs infrastruktūros, kelių ir pėsčiųjų takų atnaujinimui.

„Be jokios abejonės, NATO summitas yra didelis iššūkis turime padaryti savo darbus, kad miestas būtų patrauklus svečiams (...) ir didesni strateginiai dalykai, kurie irgi bus inicijuojami, pokalbiai su ministerijomis, su Vyriausybe, tam, kad mes galėtume inicijuoti tuos projektus, kuriuos esame suplanavę“, – vardindamas darbus pažymėjo naujasis meras.

Naujojoje taryboje dirbs 20 moterų ir 31 vyras. 19 atstovų taryboje turės Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai (TS-LKD), po devynis – Laisvės partija bei partija „Laisvė ir teisingumas“. Lietuvos lenkų rinkimų akcija-Krikščioniškų šeimų sąjunga turės septynis, Lietuvos socialdemokratų partija – keturis atstovus, Nacionaliniam susivienijimui atstovaus trys politikai.

Konservatorių bei „laisviečių“ frakcijos dirbs valdančiojoje daugumoje, tuo metu kitos minėtos frakcijos dirbs opozicijoje. Opozicijos lyderis bus buvęs sostinės vicemeras Artūras Zuokas.

Darbą pradėjo pusė vicemerų komandos

Vicemere tapusi visuomenės sveikatos, psichologinės ir socialinės pagalbos ekspertė S. Bieliūnė pastaruoju metu dirbo sveikatos apsaugos ministro Arūno Dulkio patarėja ir kuravo asmens ir visuomenės psichikos sveikatos klausimus. Jos kandidatūrą pasiūlė V. Benkunskas.

Tuo metu D. Meiželytės, iki šiol ėjusios savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojos pareigas, kandidatūrą į vicemeres teikė Laisvės partija.

Vilniaus miesto savivaldybėje šią kadenciją iš viso dirbs keturi vicemerai – du deleguoti konservatorių frakcijos, du – Laisvės partijos.

Vilniaus konservatorių frakcija BNS nurodė, kad vicemero, atsakingo už miesto energetiką, infrastruktūrą, miesto planavimą bei transportą, kandidatūra jau yra numatyta, tačiau dėl naujojo Vietos savivaldos įstatymo atrankos procesas yra ilgesnis.

Tuo metu Laisvės partija darbą pradės su vienu vicemeru, o antrąjį paskirs įsigaliojus naujai savivaldybės administracijos struktūrai.

„Žinoma, kad susipažinimas su komanda, kai kurie pradėti darbai, kurie yra svarbūs ir kurie negali sustoti bus pirmiausia mano darbų sąraše kartu su komanda aptariant darbų eigą, iššūkius, kurie kyla. Tai pradėsim nuo jų, nes noras, kad parėmimas kuravimo sričių būtu kuo sklandesnis“, – BNS po priesaikų ceremonijos kalbėjo S. Bieliūnė.

D. Meiželytė taip pat žada pradžioje sutelkti dėmesį į komandos formavimą, darbų planą.

„Čia bus pagrindas pirmam pusmečiui. Staigių judesių niekada nevalia daryti, nes žmonėms bet kokie pokyčiai sukelia stresą ir nervinę įtampą, o mes tikrai nenorime to vilniečiams“, – BNS sakė D. Meiželytė.

Mero inauguracija – vakare

Darbą Taryboje pradėjo aštuoni komitetai: Aplinkos ir miesto paslaugų, Ekonomikos ir finansų, Kultūros ir turizmo reikalų, Miesto plėtros, Socialinių reikalų, Sveikatos ir sporto reikalų, Švietimo reikalų ir Ateities Vilniaus.

Tarybos posėdžio metu nuspręsta, jog merą pavaduoti galės konservatorius Liutauras Kazlavickas – kaip BNS nurodė vicemerė D. Meiželytė, politikas taip pat vadovaus Švietimo reikalų komitetui.

Kaip BNS nurodė sostinės vicemeras Tomas Gulbinas, valdantieji kol kas nėra pasiruošę patvirtinti kitų kandidatūrų.

Trečiadienio vakare Vilniaus rotušėje taip pat vyks V. Benkunsko inauguracija ir regalijų įteikimo ceremonija.

2023 04 26 12:51
Spausdinti