Meniu
Prenumerata

šeštadienis, liepos 13 d.


EPIDEMIOLOGINĖ SITUACIJA
Vilnius didins testavimo apimtis, bet neribos barų darbo laiko
BNS
Fotobankas
Povilas Poderskis.

Daugėjant koronaviruso atvejų Vilniuje, sostinės savivaldybė  didins testavimo apimtis, aktyviau primins saugumo reikalavimus gyventojams, bet kol kas rekomenduojamo barų ir kavinių darbo laiko ribojimo nesiims, sako savivaldybės administracijos direktorius Povilas Poderskis.

Po pasitarimo su Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NCSC) atstovais ketvirtadienį jis taip pat tvirtino dar šią savaitę aptarsiantis situaciją su sostinės maitinimo įstaigomis ir neformalaus ugdymo atstovais. „Manau, kad turime situaciją valdyti protingai. Kelios priemonės, kurios tikrai bus – tai jau aptarėme ir su Nacionaliniu visuomenės sveikatos centru (...), tai visų pirmą reikės didinti testavimo apimtis. Testavimo apimtys yra vienas iš tų raktinių dalykų, kai mes galime daug ištestuoti, galime daug surasti ir greitai nustatyti tam tikrus viruso sklaidos taškus, židinius ir panašiai“, – žurnalistams teigė P. Poderskis.

Anot jo, planuojama testavimo apimtis padidinti iki maždaug 1000 žmonių per dieną. „Kviesime vėl prevenciškai testuotis tam tikrų grupių žmones, t.y. tuos, kurie yra didesniame ir dažnesniame kontakte su dideliu ratu gyventojų. Tai galėtų būti ir tie patys sporto treneriai, kas sukelia nemažai problemų pastaruoju metu, taip pat ir, galbūt, tie, kurie dirba klientų aptarnavime ir neišvengiamai daugiau kontaktuoja“, – teigė P. Poderskis.

Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC) trečiadienį paragino Vilniaus miesto savivaldybę laikinai riboti aktyvaus laisvalaikio veiklas uždarose patalpose, trumpinti barų darbo laiką.

P. Poderskis teigia neatmetantis tokios galimybės, tačiau pabrėžė, kad Vilniuje koronaviruso plitimo situacija nėra prastesnė, nei daugelyje kitų miestų. „Tikrai, mes negalime atmesti jokių, turbūt, galimybių, kurias turime, nes viskas yra realu, bet visų pirma visiems turbūt reikėtų šiek tiek nurimti. Situacija tikrai nėra pati geriausia, bet ji tikrai nėra tokia bloga, kaip daugelyje kitų Lietuvos savivaldybių, kurios irgi susiduria su šiomis problemomis. Atvejų skaičiumi (...) mes tik nuo Kauno atsiliekame, visi kiti miestai šiek tiek arba panašiai, arba viršija tą rodiklį“, – sakė administracijos direktorius.

Anot jo, dar šią savaitę situacija bus aptarta su restoranais, barais, naktiniais klubais, taip pat ir su sporto įstaigomis, neformaliojo švietimo asociacijomis. „Jų yra tam tikras išsigandimas, nes vakar paskleista žinia tarsi suponuoja, kad ir jie gali būti uždaryti, kas jiems būtų didelis smūgis“, – kalbėjo savivaldybės administracijos vadovas.

„Manau, kad tą situaciją įmanoma suvaldyti dialogo, abipusio supratimo būdu, tomis priemonėmis, kurių netaikymas galbūt ir grėstų viso sektoriaus uždarymu, jeigu dialogo keliu prieiti prie šių rekomendacijų įgyvendinimo nepavyktų“, – pridūrė jis. P. Poderskis taip pat pabrėžia, kad savivaldybė stiprins komunikaciją informuojant žmones apie prievoles laikytis saugumo rekomendacijų, kaukių dėvėjimo, nuotolinio darbo ir t.t.

Anot jo, trečiadienį nustačius keliolika atvejų ugdymo įstaigose, uždarytas vienas darželis. Taip pat kai kurios mokyklos, pavyzdžiui, Vilniaus kunigaikščio Gedimino progimnazija, dirba kas savaitę rotuodamos nuotolinį mokymą vis kitai daliai moksleivių. P. Poderskis kartoja, kad nustatant užsikrėtimus konkrečiose įstaigose, reikia spręsti dėl kiekvienos atskirai nenukreipiant draudimų prieš visą sektorių.

Tuo metu sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Verygos ir premjero Sauliaus Skvernelio raginimus imtis griežtesnių atsargumo priemonių jis vertina kaip politinius pareiškimus. „Yra labai daug politinių pasisakymų dėl vienokių ar kitokių veiksmų. Bet turime elgtis ramiai, taip, lyg ta politinė situacija, t.y. tas laikotarpis tarp pirmojo ir antrojo turo, neegzistuotų. Nes tiek žmonių sveikata, tiek jų laisvių suvaržymas ar kažkokių veiklų uždarymas negali tapti kažkokių politizuotu dalyku – turime remtis sveiku protu, rekomendacijomis“, – sakė jis.

NVSC: nesilaikant saugumo, verslas turės užsidaryti

Iš 255 per praėjusią parą registruotų naujų koronaviruso atvejų beveik pusė, t. y. 111 registruoti Vilniaus apskrityje. Keli nauji užsikrėtimai siejami su sostinės barais, švietimo įstaigomis.

Nacionalinis visuomenės sveikatos centras savivaldybei rekomenduoja laikinai riboti grupines sporto treniruotes, šokių, dainavimo studijų veiklą, kai negalima užtikrinti kaukių dėvėjimo, trumpinti barų darbo laiką. Taip pat pasiūlyta išplėsti gydymo įstaigų ir socialinės globos įstaigų darbuotojų testavimo apimtis, suteikti galimybę intensyviau testuotis 20–29 metų jaunimui, atlikti tikslinį barų ir klubų darbuotojų testavimą, skatinti nuotolinį įmonių ir įstaigų darbą.

„Verslas privalo ieškoti būdų, kaip užtikrinti, jog būtų laikomasi visų infekcijos prevencijos reikalavimų. Antraip infekcijos plitimas taps nevaldomas ir verslo uždarymo nebus išvengta. Tai reiškia, kad tiek laisvalaikio leidimo vietų savininkai, tiek jose besilankantys žmonės patys šiuo metu yra atsakingi už tai, ar neprireiks griežčiausių priemonių“, – nurodo NVSC.

Sveikatos apsaugos viceministrė Kristina Garuolienė sakė, kad Vilnius yra „didžiausias miestas, kuriame gyvena daugiausiai žmonių“ ir būriuojantis sudaromos palankiausios sąlygos virusui plisti. Viceministrė pabrėžė, kad sugriežtinimus jau taiko ir kitos savivaldybės, pavyzdžiui, Raseinių rajonas, Šiauliai.

„Kai matome ženklų šuolį Vilniaus savivaldybėje, yra pats laikas susirūpinti, diegti griežtesnes priemones. Gal dabar užtektų sukontroliuoti tik sporto klubų, barų veiklą ir tam tikrus renginius, kad vėliau nereikėtų uždarinėti ligoninių, mokyklų, turėti skaudesnes pasekmes, įvesti dar griežtesnes priemones (...), kad vėliau nereikėtų uždaryti visos šalies“, – sakė ji.


Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama

2020 10 15 14:24
Spausdinti