Meniu
Prenumerata

pirmadienis, gegužės 23 d.


PABĖGĖLIŲ REGISTRACIJOS CENTRAI
VRM: Marijampolėje ir Šiauliuose laikinai uždaromi karo pabėgėlių registracijos centrai
BNS
BNS Foto
Ukrainiečių registracijos centras Kaune.

Marijampolėje ir Šiauliuose laikinai stabdoma Ukrainos karo pabėgėlių registracijos centrų veikla, trečiadienį pranešė Vidaus reikalų ministerija (VRM).

Šiuose miestuose ukrainiečiams ir toliau bus teikiama humanitarinė pagalba, o registravimas vyks Migracijos departamento teritoriniuose skyriuose.

Toks sprendimas priimtas atsižvelgus į pastaruoju metu sumažėjusį karo pabėgėlių iš Ukrainos srautą.

Vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė sako, kad atsiradus poreikiui, laikinai sustabdytų registracijos centrų veikla bus atnaujinta nedelsiant.

Karo pabėgėlių iš Ukrainos registracija specialiuose centruose įprastine tvarka vyks penkiuose miestuose – Vilniuje, Kaune, Alytuje, Panevėžyje ir Klaipėdoje.

Vidaus reikalų ministerija nurodo, kad pabėgėlių srautas lėtėja jau nuo kovo 17 dienos, kai buvo pasiektas pikas ir per parą Lietuvoje buvo sulaukta daugiau nei 2 tūkst. ukrainiečių.

Šiuo metu į Lietuvą per dieną atvyksta vidutiniškai 600 Ukrainos gyventojų.

Statistikos duomenys rodo, kad maždaug trečdalis visų atvykusių ukrainiečių registruojasi Vilniaus centre.

Trečiadienio duomenimis, Lietuvoje užregistruota 47 tūkst. karo pabėgėlių iš Ukrainos, iš jų – 19,3 tūkst. nepilnamečių.

Jungtinių Tautų duomenimis, nuo Rusijos pradėto karo Ukrainoje pradžios iš šalies išvyko beveik 5 mln. gyventojų.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama

2022 04 20 13:59
Spausdinti