Meniu
Prenumerata

trečiadienis, liepos 17 d.


MIGRANTAI
VSAT siūlo dėl migrantų skelbti ekstremalią situaciją
BNS
Fotobankas

Dėl augančių neteisėtų migrantų srautų iš Baltarusijos Valstybės sienos apsaugos tarnyba (VSAT) prašo skelbti ekstremalią situaciją.

„Mūsų ekstremalių situacijų operacijų centras pateikė siūlymą Vidaus reikalų ministerijos ekstremalių situacijų operacijų centrui, kad būtų paskelbta ekstremali situacija valstybės lygiu“, – žurnalistams penktadienį sakė VSAT vado pavaduotojas pulkininkas Antanas Montvydas.

Tai, pasak jo, leistų įtraukti papildomas pajėgas, būtų supaprastintos viešųjų pirkimų procedūros, o savivaldybės turėtų įpareigojimus suteikti patalpas migrantų apgyvendinimui.

Per praėjusią parą pasieniečiai sulaikė 150 neteisėtų migrantų – tai yra beveik tris kartus daugiau nei ankstesni paros rekordai.

„Srautai mus neramina: kiekvieną dieną, kiekvieną savaitę jie vis yra augantys. Iškyla problemos tiek valstybei, tiek, žinoma, tarnyba susiduria su neteisėtų migrantų srautu“, – kalbėjo VSAT vado pavaduotojas.

Pasak jo, migrantams šiuo metu yra įrengtos 835 apgyvendinimo vietos, iš jų užimtos apie 500.

Iš viso šiemet į Lietuvą iš Baltarusijos bandė patekti 822 neteisėti migrantai – dešimt kartų daugiau nei per visus 2020-uosius.

Kaip sakė VSAT vado pavaduotojas, per pastarąją naktį neteisėti migrantai buvo sulaikyti per visą pasienį – penkiose savivaldybėse.

„Penkiose savivaldybėse buvo sulaikyti neteisėti migrantai, praktiškai per visą pasienį, Ignalinos, Švenčionių, Šalčininkų, Lazdijų rajonuose ir Druskininkuose. Didžiausias krūvis teko Druskininkų užkardos pasienio pareigūnams, kadangi ten didžiausias skaičius buvo, beveik 80 neteisėtų migrantų“, – sakė A. Montvydas.

Vienas VSAT vadovų taip pat tvirtino, jog situacija pasienyje yra valdoma, problemų kyla tik dėl migrantų apgyvendinimo.

„Situaciją valdom kol kas savo pajėgomis, sustiprintomis, valstybės sieną saugome tikrai užtikrintai, tik turime problemų dėl apgyvendinimo“, – teigė A. Montvydas.

„Jeigu mes turime apgyvendinimo 835 vietas, tai virš 500 vietų šiandien yra apgyvendinta, URC vietų nebeužtenka, todėl toje vietoje įrengtas palapinių miestelis, taip pat esame skyrę pasieniečių mokykloje savo kursantų sąskaita du bendrabučius pažeidžiamiems asmenims, ten daugiausiai apgyvendintos šeimos su mažais vaikais“, – pasakojo VSAT vienas vadovų.

Anot jo, rugpjūtį Pasieniečių mokyklos stadione planuojama įrengti modulinių namelių miestelį – jame būtų 800 vietų, taip pat dėkojo jau šiuo metu dalį migrantų ketinančiai apgyvendinti Lazdijų savivaldybei.

„Sprendimai ateičiai tokie, kad yra paskelbti pirkimai, kad mes rugpjūčio mėnesį turime įrengti savo teritorijoje pasieniečių mokykloje stadione konteinerinio-modulinio tipo miestelį, kur bus virš 800 vietų sulaikymui“, – teigė A. Montvydas.

„Norėčiau padėkoti Lazdijų rajono savivaldybei, kuri jau sprendžia šį klausimą, vyksta ekstremalių situacijų centro posėdis, kur bus priimti sprendimai, ten numatyta patalpa, kur bus šį vakarą aptalpinti neteisėti migrantai, pirmi žingsniai padaryti“, – pridūrė jis.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama

2021 07 02 14:33
Spausdinti